Jurnal ginecologic-chisturi, infectii, sangerari

14-09-2011
susana330
Nu este medic/terapeut
susana330
Am luat diane35 vreo 7 zile pt ovare polichistice plus ceva antibiotice iau acum pt salpingita.De la diane am fost tare rau dupa 2 zile deja ameteli, greturi usoare, durere de cap care pe zi ce trecea era insuportabila, ameteli etc asa ca am lasat balta dianeul.Cu diane nu se fumeaza, ei poate la mine asta a fost problma.Am continuat sa sangerez si dupa intreruperea tratamentului inca vreo 8 zile in total 14 zile.Apoi am aflat ca daca se interupe tratamentul cu acest medicament se intampla sa ai o hemoragie, nici eu n-am scapat de asta.Desi nu am vrut sa o iau doctorul a zis, ca ba trebuie can mi la prescris.Infine, important ca am scapat cu bine de diane.Desi ma astept sa-mi vina ciclu mai repede cu 2 saptamani.Simt ca sunt dereglata total la menstruatie.
Facusem o colonoscopie la inceputul verii dar dupa asta am avut si ceva scurgere vaginala urat mirositor si cu ceva fragmente negre iar scaun la fel.Asta sa intamplat de cateva ori, insa acum am ramas cu scurgerea vaginala care nu are nici un aspect placut si nici miros placut.Problemele intestinale mi-au ramas, bolborisme, scaune ciudate, uneori nu pot sa ma abtin caci din senin ma apuca si culmea ca nu e diaree, e normala, dar eu trebie sa merg urgent.
Am facut si un test papa nicolau cu mult inainte de toate astea caci aveam dureri de ovare si ceva secretii transparente + candida dar nu atat de suparator.Atunci doctorul (alt medic)a zis ca e ceva normal si secretia acea inseamna ca sunt foarte fertila si sunt buna de facut copiii.Dar interesant ca a insistat sa refac papa nicolau peste un an daca intre timp nu o sa raman gravida cu sau fara voia mea.
Am sa fac test secretie, streptococ B, sange, antibiograma la recomandarea cuiva de pe forum carui multumesc ca mia raspuns.
Interesant e ca nici un medic la care am fost n-a fost in stare sa-mi spuna nimic de antibiograma test fungic etc majoritatea incasau doar banii si atat.
In schimb eu simt ca ceva urat se intampla cu mine si dupa simptome se pare ca am si o infectie tare urata.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.