Junghiuri in piept si senzatie de sufocare

16-12-2008
seby2193
Nu este medic/terapeut
seby2193
Buna ziua tuturor mediciilor de specialitate din aceasta arie dar si a celor care au mai suferit aceasta problema,
ceea ce cer eu nu este o recomandare catre medic/spital, caci si am trecut prin asta, ci de un sfat din partea
unui medic (daca este). In urma cu o luna am fost internat la spitalul de copii brasov, in sectia neuro psihiatrie
asta dupa ce am suferit un soc tocmai dupa un junghi ascutit in piept, pur si simplu simteam ca ma sufocam,
acest simptom disparand si reaparand tocmai cand ma gandeam la acel junghi, asta tocmai pana a 2 a zi
seara cand starea mea s-a agravat si am chemat ambulanta. In general beau cola, nu in excess dar beau
si sunt o persoana sedentara (sed prea mult in fata calculatorului) si imi lipsesc exercitiile fizice..
Dupa ce am fost externat din spital am fost diagnosticat cu : Angina Acuta si Tetanie latena, mi s-a facut
electograma la inima cu care am mers la doctorul de familie.. mi-a spus ca nu am nimic la inima si nu ar trebui
sa ma mai sperii, mi-a dat si o trimitere sa fac o radiografie la plamani si nu mi s-a depistat nimic.
Dar uneori simt (chiar si acum) niste junghiuri in pieptul stang, si mai am senzatii ca nu am aer. si ca respir
in gol fara sa simt aerul.
2 comentarii
0
23-12-2008, ora 20:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
NU aveti voie sa consumati Cola, nici sa stati mai mult de maxim maximorum 2-3 ore in fata computerului fara un dispozitiv de protectie contra radiatiilor electromagnetice precum Torser sau DNRN-2.

Ar trebui sa luati un tratament pentru tetania latenta de care suferiti pentru ca lipsa de calciu si magneziu provoaca aparitia de junghiuri si carcei (printre altele).

Ar fi perfect sa luati 1 capsula de Kalsis de doua ori pe zi (-------------*) inainte de masa cu 30 de minute (dimineata si seara) impreuna cu 1 picatura de doua ori pe zi de Vigantol Oel -------------*

V-am recomandat Kalsis pentru ca are in compozitia sa gluconat de calciu, gluconat de magneziu, levuri bogate in seleniu organic (seleniu-cisteina), Lactobacillus acidophilus (tulpina 4516), acid ascorbic, vitamina E, fibre de ovaz, fibre de citrice. este un preparat ortomolecular care nu contine E-uri. Calciul administrat fara vitamina D (colecalciferol) nu se absoarbe decat daca este in combinatie cu anumite substante care sustin absorbtia intestinala si utilizarea corecta a organismului.


Daca doriti, puteti consulta un medic internist pentru a va da un tratament pentru tetanie pe care trebuie sa o tratati neaparat altfel nu veti scapa de aceste junghiuri.

Numai Bine, multa sanatate si Sarbatori fericite!

(*modificat de admin)
0
15-03-2010, ora 19:40
brasov
Nu este medic/terapeut
brasov
Buna;
cred ca am descoperit motivul sufocarii si al durerii in piept.
lipsa de calciu si magneziu in oase si muschi...nu in singe.
dupa 3 zile de calciu si magneziu cu d2 pt fixare mi-am mai revenit
o emg poate sa va confirme daca sunteti suferinzi de asa ceva(sursa fiind un medic generalist care a vazut un dosar plin de analizele )
multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.