Junghirui la inima din cauza stresului

19-08-2009
isztvan
Nu este medic/terapeut
isztvan
Ma numesc Isztvan si am 21 de ani.De vreo luna am niste junghiuri ca niste apasari in zona inimii(FARA PALPITATII SAU EXTRASISTOLE) din cauza stresului.Aceste junghiuri tineau neincetat de dimineata pana seara.Am fost la spital cateva zile unde mi s-au facut toate investigariile(endocrinologice, cardiace ekg, ecocardiografie, neurologice).Doctorul mi-a pus diagnosticul de anxietate.In continuare am aceste junghiuri(simt alfel de senzatie decat o durere intercostala).Aceste junghiuri si apasari continua si acum.Imi este foarte teama de aceste simptome.Intrebarea mea este daca ACESTE SIMPTOME IMI POT AFECTA INIMA, SE INTAMPLA CEVA ORGANIC SAU DOAR SUNT IN MINTEA MEA??astept unr aspuns, va multumesc
6 comentarii
0
19-08-2009, ora 16:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Simptome specifice distoniei neurovegetative. Sedocalm de 3 ori pe zi pt destresare!


In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
16-09-2009, ora 17:31
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
salut Isztvan! Cum te mai simti? sanatate
0
16-09-2009, ora 20:43
isztvan
Nu este medic/terapeut
isztvan
Buna genesis, ms de intrebare, aceste junghiuri continua aproape in fiecare zi dar sunt mai slabe in intensitate, iar daca apas pe inima sau in zona gatului cand simt ca urmeaza sa am junghiurile nu mai simt nimic.cred ca o fi ceva muscular, nush.
0
22-09-2009, ora 22:27
mariusfm
Nu este medic/terapeut
mariusfm
poti sa descrii mai exact unde anume simti aceste junghiuri?
0
26-05-2010, ora 14:01
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
salut Isztvan! Cum te mai simti?
0
01-06-2010, ora 01:35
vasilica 1974
Nu este medic/terapeut
vasilica 1974
junghi la inima. reteta usoara...1lingurita de zahar si un pic de apa, amestecam bine si bem. apoi respiram pina simtim junghiu tinem respiratia cit am numara pina la 10, asta de 3 sau 4 ori pe zi. si incercam sa fim calmi. sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  •