Junghi in partea stanga si dreapta

19-04-2011
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
Astazi am avut niste junghiuri in partea dreapta si apoi sau mutat la inima.
EKG am facut acum 1-2 saptamani cand am avut un atac de panica.
Acum am 85 de batai pe minut. Ma ingrijores ca de atunci ma gandesc numai la prostii. Doamna doctor de familie mia spus ca nu am nimic la inima si nici la ekg nu am nimic.Am fost putin racit am avut si probleme cu stomacul oare ce este? Am 16 ani. am probleme cu inima ?
7 comentarii
0
19-04-2011, ora 17:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu ai probleme cu inima, linisteste-te. Cand n-o sa te mai preocupe atat de intens o sa dispara si simptomele, ai sa vezi. Fiecare dintre noi are episoade mai neplacute, ne e teama, dar ele dispar si te reechilibrezi. Ai nr. de batai ale inimii f bun, EKG bun! Fii o tanara vesela, stai la aer cat poti, comunica si o sa fie toate bine.
Numai Bine!
0
19-04-2011, ora 21:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumesc pt.raspuns...

iaca-l "folosesc" si eu,
am patit si eu sambata seara, am mers la Urgente cardiologie...
si reintorcandu-ma acasa...am avut de fapt...o criza de colecist (fiere).

..oricum, am plecat cu un taxi...eram tare speriata pt.ca ma jena... cam tare... deasupra stomacului si...suspectam..inima.

Iti doresc TOT binele.
0
19-04-2011, ora 21:16
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Precizare:
EKG...bun..
0
20-04-2011, ora 12:30
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
maine o sa merg sa fac o hemoleucograma poate si un ekg nou...
Cred ca la mine se trage toata frica de la atacul de panica si acum stau prost cu sistemul nervos.Sper sa fie bine si multumesc pentru ajutor.
0
20-04-2011, ora 12:46
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Foarte bine faci. Dar nu iti baga in cap ca ai ceva pe sistemul nervos. Si stii de ce? Pentru ca tu esti la varsta la care se schimba atatea si atat de repede in corpul tau si de asta ai senzatiile astea. Infloresti, sa zic asa, "iti cauti locul", deci observa-te, vezi ca unele sunt subiective in starea ta si bucura-te, de-acum incepi sa fii femeie. Fa-ti analizele, vezi daca tb sa iei ceva vitamine si simte-te stapana ta, sa nu te stapaneasca senzatiile. In mai multe etape, noi femeile avem starea asta, dar trebuie sa le vedem pe toate ca un inceput si mai bun, nu ca pe ceva stresant.
Lucia poate confirma ca ne ia eva timp pana chiar sa credem asta :)
Va resalut fetelor!
0
20-04-2011, ora 13:43
yuP
Nu este medic/terapeut
yuP
lucia:) miar fi de folos daca as fi fetitza:P :* dar sunt baiat:) sa sti ca nu sunt suparat;x :) oricum ms:* sper sa fie cum spui tu :D
0
20-04-2011, ora 16:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cu atat mai mult! :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: