Junghi in flancul stang

12-02-2014
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
Buna Seara, de cateva zile am o durere in flancul stang, durerea e asemanatoare cu cea a unei vanatai, si se si manifesta ca una, in sensul in care am impresia ca ma doare cand stau in sezul, ma ghemuiesc sau apas.

Acum 3 saptamani am fost la medic si mi-a spus ca am infectie urinara(am tratato cu antibiotic) si nisip la ambii rinichi.
Poate fi de acolo durerea ? Singurele simptome pe care le mai am sunt dureri in capul pieptului si urina este ceteodata foarte tulbure si intepaturi in zona vezicii urinare si mai imi bolboroseste burta cateodata.

Ce spuneti ? Inca beau uriclar de 3ori/pe zi la recomandarea medicului si nu stiu ce sa fac. Sa ii fac din nou o vizita sau sa continui tratamentul ?

21 ani, baiat, 185cm, 84 kg. Multumesc
9 comentarii
0
14-02-2014, ora 03:52
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Sfaturi. Va recomand sa mergeti din nou la medic. Daca nu ati facut pana acum, va recomand sa faceti o ecografie abdomino-pelvina. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
14-02-2014, ora 09:19
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
Am facut vreu 4 sau 5 ecografii pana acum. Dar ce credeti ca ar fi ?
0
14-02-2014, ora 22:04
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
BOGDAN daca tot faci o analiza sau un consult intreaba si medicul care til face ce rezultat are, intreabal ce este de facut la ce sa fii atent, nu tia explicat nici un medic la care ai fost cum este cu, culoarea urinei????????? DIMINEATA gaklben aptins ca se elimina toxinele, DUPAAMIAZA daca consumi apa ea trebuie sa se limpezeasca si spre SEARA ea sa fie incolora ca apa, dar asta numai daca consumi cel putin 2 litri de apa si aceste culori iti ARATA DACA FUNCTIONEAZA CORECT RINICHII.
0
14-02-2014, ora 23:45
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
@MARTON: stiu lucrurile astea, dar la mine e foarte tulbure, de multe ori rosie cu sange, e o infectie probabil, intrebarea era daca durerea aceea e de la rinichi.
0
15-02-2014, ora 14:54
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu din cate am discutat cu medicul meu am aflat ca atunci cand este sange in urina nui a buna, iar daca trec mai mult de doua zile si consumand apa nu mi se limpezeste urina sa merg la spital pt a nu face blocaj renal pt ca se intra si in coma la asa ceva.
Din ce am vazut la alte persoane care aveau pietre la rinichi sau nisip unii aveau niste CRIZE de se dadeau cu capul de pereti.
0
17-02-2014, ora 11:19
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
Si eu am avut acum vreo 2 ani pietre la rinichi si avm aceleasi crize cand se misca piatra, acum am nisip si nu am aceleasi dureri, tocmai de aceea intreb sa nu fie altceva. Am incercat experimentul tau cu culorile si e galbena toata ziua urina, sangerarea sa oprit. Nu a tinut numai o zi. Imi fac maine dimineata analize de urina sa vad daca e vreo infectie.
0
18-02-2014, ora 17:24
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
Mi-am facut analize de urina si mi-au iesit toate bune mai putin "Mucusul" care e 68 si limita normala este sub 28.

Ce spuneti ?
0
18-02-2014, ora 17:40
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu te sfatuiesc sa mergi la un control la spitalul panduri sunt medici foarte buni si acolo sunt in mare parte numai cu asa ceva.
0
18-02-2014, ora 21:44
bogdan889
Nu este medic/terapeut
bogdan889
nu sunt din bucuresti, am sa merg la medicul de familie sa vad ce spune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.