Junghi dureros la inima. Un cardiolog daca se poate.

27-06-2009
alecom
Nu este medic/terapeut
alecom
Buna ziua. Ma numesc Alex am 31 de ani 180 cm si 70kg si de vreo 3 saptamani ma confrunt cu niste junghiuri intepaturi de scurta durata maxim 2 secunde in zona inimii drept pentru care mi-am facut EKG cardiologul a vazut-o i-am explicat ce simt si mi-a spus ca nu ar fi rau sa fac si o ecocardiografie pe care am si facut-o rezultate absolut normale.Doctorii 2 cardiologi care m-au consultat zic ca nu am nimic. Totusi eu ma confrunt in continuare cu aceleasi stari si sunt foarte neplacute. Senzatia este exact ca o lovitura de pumnal undeva intre stern si san. Ce as putea face eventual analize. Va multumesc si astept un raspuns. sanatate
5 comentarii
0
11-07-2009, ora 19:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va rog sa o sunati pe doamna Tiganisteanu Constanta la 0751.030.553 care va poate indruma perfect. Am innebunit tot forumul cu dansa, toti cei carora le-am recomandat-o fiind mai mult decat multumiti.
S-ar putea sa fie vb dsp o simpla angina pectorala care sa apara pe baza de stres sau pe sistem nervos, dar pt a fi mai sigur sunati-o pe dansa si va va ajuta.
Nu sunteti obligat sa o sunati, dar tinand cont ca pe acest site nu exista cardiolog (cel putin din cate stiu eu)...

Numai Bine si multa sanatate!
0
15-07-2009, ora 19:28
alecom
Nu este medic/terapeut
alecom
multumesc de indrumare NICK ! O sa apelez si la doamna dr pe care mi-ai recomandat-o si poate reuseste sa dea de cap acestor stari ale mele.
0
15-07-2009, ora 20:15
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu mare placere! Apelati la dansa pt ca sigur va va ajuta ;)
Toate cele bune si multa sanatate si credinta in Dumnezeu ;)))
0
17-07-2009, ora 20:18
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
si eu am aceleasi stari si deja simt ca nu mai pot. ma gandesc tot timpul ca am ceva la inima. medicul de familie a zis ca e nevralgie, cardiologul -distonie neurovegetativa. nu stiu ce sa fac :( de 2 luni am starile astea;am facut EKG si ECO dar nu a iesit nimic. sa fie pe fond nervos cum spune cardiologul? sunt totusi 2 luni.mai mai ca am devenit ipohondru.:(.
0
19-07-2009, ora 13:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut,

Genesis, daca in urma efectuarii acelor 2 analize cardiologice edificatoare nu ai nimic la inima atunci inclin sa cred ca este vorba strict de distonie neurovegetativa. Consulta te rog un medic internist pt a primi medicatia corespunzatoare acestei patologii.

Stai linistit, nu suferi de hipocondriaza!

Multa sanatate;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.