Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

Junghi dureros la inima.Un cardiolog daca se poate.

27-06-2009, ora 13:57
Autor: alecom
Buna ziua. Ma numesc Alex am 31 de ani 180 cm si 70kg si de vreo 3 saptamani ma confrunt cu niste junghiuri intepaturi de scurta durata maxim 2 secunde in zona inimii drept pentru care mi-am facut EKG cardiologul a vazut-o i-am explicat ce simt si mi-a spus ca nu ar fi rau sa fac si o ecocardiografie pe care am si facut-o rezultate absolut normale .Doctorii 2 cardiologi care m-au consultat zic ca nu am nimic. Totusi eu ma confrunt in continuare cu aceleasi stari si sunt foarte neplacute. Senzatia este exact ca o lovitura de pumnal undeva intre stern si san. Ce as putea face eventual analize . Va multumesc si astept un raspuns. sanatate
5 comentarii
11-07-2009, ora 19:34
Autor: Mr. Nick
Va rog sa o sunati pe doamna Tiganisteanu Constanta la 0751.030.553 care va poate indruma perfect. Am innebunit tot forumul cu dansa, toti cei carora le-am recomandat-o fiind mai mult decat multumiti.
S-ar putea sa fie vb dsp o simpla angina pectorala care sa apara pe baza de stres sau pe sistem nervos, dar pt a fi mai sigur sunati-o pe dansa si va va ajuta.
Nu sunteti obligat sa o sunati, dar tinand cont ca pe acest site nu exista cardiolog (cel putin din cate stiu eu)...

Numai Bine si multa sanatate!
15-07-2009, ora 19:28
Autor: alecom
multumesc de indrumare NICK ! O sa apelez si la doamna dr pe care mi-ai recomandat-o si poate reuseste sa dea de cap acestor stari ale mele.
15-07-2009, ora 20:15
Cu mare placere! Apelati la dansa pt ca sigur va va ajuta ;)
Toate cele bune si multa sanatate si credinta in Dumnezeu ;)))
17-07-2009, ora 20:18
Autor: genesis
si eu am aceleasi stari si deja simt ca nu mai pot. ma gandesc tot timpul ca am ceva la inima. medicul de familie a zis ca e nevralgie, cardiologul -distonie neurovegetativa. nu stiu ce sa fac :( de 2 luni am starile astea;am facut EKG si ECO dar nu a iesit nimic. sa fie pe fond nervos cum spune cardiologul? sunt totusi 2 luni....mai mai ca am devenit ipohondru....:( .
19-07-2009, ora 13:57
Salut,

Genesis, daca in urma efectuarii acelor 2 analize cardiologice edificatoare nu ai nimic la inima atunci inclin sa cred ca este vorba strict de distonie neurovegetativa. Consulta te rog un medic internist pt a primi medicatia corespunzatoare acestei patologii.

Stai linistit, nu suferi de hipocondriaza!

Multa sanatate;)
Adaugă un comentariu / răspuns

06-04-2014, ora 14:30
Cardioclinic
Aveti simptome cardiovasculare? Aveti dureri in piept, palpitatii, dificultati in respiratie, picioare umflate? Aflati aici ce investigatii trebuie sa faceti pentru simptomele pe care le aveti. O echipa de medici primari cu peste 15 ani de experienta va asteapta in primul laborator privat de ecocardiografie acreditat de SOCIETATEA EUROPEANA DE CARDIOLOGIE. Medici primari de NEUROLOGIE, ENDOCRINOLOGIE, ECOGRAFIE si DIABET – NUTRITIE sunt aici pentru a va ajuta.