Jocuri Riscante... poate ramane insarcinata?

18-01-2016
inevitabil
Nu este medic/terapeut
inevitabil
Vă rog ajutati-mă.. Am o mare ingrijorare la faptul că am executat o manevră neindicată. În data de 9 ianuarie am încercat să dezvirginez o fata fără un rezultat pozitiv, am încercat pentru început să perforez Himenul cu degetul care sa dovedit să funcţioneze fără a folosi prea multă forţă a nu crea un dinsconfort total, ţinând cont că placerea era inexistenta după ce am introdus degetul in vagin şi l-am retras am incercat introducerea penisului clar neprotejat la câteva stimulări am sesizat nefuctionarea pătrunderi in vagin la care am retras penisul afară şi la cateva secunde am avut o ejaculare pe lenjeria de pat, după care am facut o mică pauză pentru a ne linişti, pe urmă am revenit din nou dar de data aceasta protejat si am primit acelasi rezultat n-am ajuns la o penetrare totală.Acum ingrijorarea mea este la începutul actului sexual făcând neprotejat şi la retragerea penisului din jurul feselor este posibil sa fi avut o pre-ejaculare şi sa no fi simntit fiind extrem de excitat şi să fie riscul să rămână in interiorul vaginului dacă nu a fost o penetrare completă şi menţionez a avut şi o sângerare in acest timp rog sa-mi raspundeţi cât mai urgent Vă Mulţumesc..
5 comentarii
0
18-01-2016, ora 14:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
In timpul excitarii, in varful penisului apare un lichid care are rol de a lubrifia (unge) intrarea in vagin. Acest lichid contine spermatozoizi. Lichidul este produs si eliminat prin penis in timpul actului sexual. Cu cat se apropie momentul ejacularii cu atat numarul de spermatozoizi din acest lichid creste, atingand maximul in momentul ejacularii. Dupa ejaculare, sau inainte de ejaculare, chiar daca s-a spalat penisul sau s-a urinat, raman spermatozoizi pe "traiectorie".
Toate acestea inseamna ca exista risc de sarcina. Prezervativul trebuie pus inca de la inceput, inainte de introducerea in vagin, indiferent de situatie.
Introducerea degetului in vagin, sau a altor obiecte, ude de lichidul ce iese din penis are un risc de sarcina.
Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
18-01-2016, ora 14:26
inevitabil
Nu este medic/terapeut
inevitabil
Evident, eram la puncutul forte de a ejacula dar sunt total confuz pentru că nu am ajuns la o penetrare completă şi la finalizarea actului, fata sa şters folosind un şerveţel umed pe care nu se observa decât urme de sânge pe care l-am provocat prin fisurarea Himenului cu degetul. Şi aici nu cunosc riscul... O penetrare incompletă.. nu ştiu n-am posibilitatea la un test de sarcina, nu ramâne decât sa aştept perioada menstruaţie care se apropie.. va multumesc ptr. Raspunsul Dumneavoastră Dle'Valentin Pescaru'
0
18-01-2016, ora 14:37
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Dupa cum scriam anterior, indiferent ca este o penetrare completa, partiala, sau ca varful penisului a atins intrarea in vagin, exista un risc de sarcina; este adevarat, destul de mic, dar exista.
Lichidul ce iese din penis contine spermatozoizi, iar acestia sunt mobili - daca exista lubrifiere suficienta a vaginului, acestia pot ajunge in interiorul lui destul de usor.
Cu atat mai mult, la inceputul vietii sexuale, cand sunteti foarte excitati si "doritori" incercati sa luati masuri de precautie, pentru a nu avea probleme. Mai mult decat atat, daca este pus prezervativul va puteti relaxa si bucura cu adevarat de moment. Prezervativul poate fi pus (cu atentie) si pastrat si cand penisul nu este in erectie completa. Aceasta poate ajuta in timpul jocurilor erotice.
0
18-01-2016, ora 15:33
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
In acest moment singura optiune este sa asteptati venirea menstruatiei. Daca aceasta intarzie mai mult de cate zile, max. o saptamana, partenera poate face un test de sarcina.
Incercati sa va linistiti, si Dumneavoastra si partenera. Sansele sunt destul de mici sa fie insarcinata. Si apoi, daca va faceti atatea probleme nu se va schimba nimic. Asteptati sa vedeti ce se intampla si pe urma luati decizia potrivita.
0
18-01-2016, ora 15:35
inevitabil
Nu este medic/terapeut
inevitabil
Ok Va Mulţumesc foarte mult...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici