Jena in piept.

19-06-2011
cristy199412
Nu este medic/terapeut
cristy199412
Buna ziua, ma numesc cristi am 17 ani si de cateva zile ma confrunt cu o problema...am mici dureri la baza pieptului nu sunt dureri f mari, dar sunt deranjante..si uneori se intensifica daca rad sau ma aplec dupa ceva..in ultimul timp ce-i drept am fost si foarte stresat cu scoala am avut de invatat etc..plus ca in ultimul timp ma speriu foarte repede si pentru cateva secunde am pulsul ridicat dupa care imi revin.Jena aceasta din piept a aparut acum 2 zile si cateodata simt si cand trag aer in piept.Va rog sa ma ajutati, sa-mi da-ti un sfat si daca este neaparata nevoie sa merg la medicul cardiolog.Nu am mai avut asemenea probleme pana acum.
Multumesc.
10 comentarii
0
19-06-2011, ora 13:05
cristy199412
Nu este medic/terapeut
cristy199412
mentionez ca fac culturism de aproape 2 ani, si acum tin dieta ketogenica pt slabire /definire.In aceasta dieta consum mai multe grasimi vegetale decat animale(ulei de masline, seminte, alune, etc ).sper sa nu fie aceasta problema...am slabit in 2 saptamani de la 88 kg la 81 kg.Oare sa fie o problema scaderea aceasta rapida in greutate ?
0
19-06-2011, ora 17:32
cristy199412
Nu este medic/terapeut
cristy199412
imi puteti da si mie un raspuns va rog frumos?sunt foarte agitat si stresat din cauza asta, sper sa nu fie ceva foarte grav, plus ca mai am unele momente cand am senzatia de amortire a degetelor de mana dreapta sau a degetelor de la piciorul stang..
acum nu am nicio durere in piept doar ca sunt foarte agitat si ma gandesc tot timpul la asta..
0
19-06-2011, ora 19:59
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

pana-ti raspunde un medic...

1. bea MULTA apa..chiar f.multa
2.mananca putin si DES..

ma gandesc ca, la tine regimul..te-a adus in faza asta.

Sanatate si
O seara buna.
0
19-06-2011, ora 20:01
cristy199412
Nu este medic/terapeut
cristy199412
apa beau peste 4 L/zi, am citit ca la dieta ketogenica este obligatoriu consumul ridicat de apa, de cand am inceput regimul mananc de 6 ori /zi si destul de putin la o masa.Multumesc pt raspuns.
0
20-06-2011, ora 08:50
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
daca vrei sa excluzi unele,
fa un examen din fecale pt. paraziti intestinali (costa 13 lei) si pt. Helycobacter (costa 45 lei)..si vezi,
urmare rezultatelor,
daca-ti trebuie tratament sau NU.

O zi buna.
0
20-06-2011, ora 12:48
Alesia16
Nu este medic/terapeut
Alesia16
Buna ziua d-na LUCIA TM, cu o piatra pe inima zi si noapte ma gandesc la ceia ce v-am zis, si mi-am facut curaj si am citit postarile dumneavoastra de pe forum si sunt extraodinare, aveti o experienta in domeniu, stiti cum se trateaza numeroase probleme de sanatate.Sunteti minunata si cred ca aveti o varsta inaintata si posibil aveti copii de varsta mea. Voi aprecia foarte mult daca i-mi acceptati scuzele mele.va multumesc din suflet si dumnezeu sa va dea multa sanatate!O ZI BUNA!
0
20-06-2011, ora 15:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt.daniela

poti sta linistita,
a inceput postul,
te-am iertat demult.

Cele bune,
0
20-06-2011, ora 16:12
Alesia16
Nu este medic/terapeut
Alesia16
PT LUCIA TM!I-TI MULTUMESC DIN SUFLET!MULTA SANATATESI LA FAMILIE.
0
20-06-2011, ora 17:06
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Mi se pare importanta aceasta scadere in greutate si e foarte posibil sa aiba legatura cu celelalte simptome asociate cu stresul. Te sfatuiesc sa faci un set de analize generale recomandate de un medic internist apoi un consult psihiatric. Mi se pare foarte important sa le faci pe ambele.
0
20-06-2011, ora 21:10
cristy199412
Nu este medic/terapeut
cristy199412
asa voi face, multumesc pt raspuns :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •