Jena fosa iliaca dreapta

15-07-2013
AngelDust
Nu este medic/terapeut
AngelDust
Buna ziua, de 9 LUNI de zile am o jena ( pe o scara de la 1-10, e cam 2 ) in partea dreapta jos. nu are un punct fix, uneori e si in punctul McBurney, alteori mai sus, sub coaste, si uneori mai jos, langa ovar. A inceput cand am avut o anexita subacuta dreapta, tratata. Am fost la ginecolog, am un folicul de 14mm pe ovar dreapta pt care iau anticonceptionale. Am repetat consultul, nu pare sa fie nimic acolo in neregula.Am mai avut lichid in sacul douglas, dar ziceau ca e datorita ovulatiei.Am consultat un internist si un nefrolog, fara calculi pe rinichi, tot asa, doar chist ovar dreapta 1, 5 cm. Jena e de 9 luni. apare cam in a 3a zi dupa ciclul menstrual. e in dreapta jos, dar hemoleucograma si vsh-ul au iesit bine, fara semne de infectie. Durerea e cronica si intermitenta, aproape in fiecare zi, ma mai lasa, ma mai apuca. nu am dureri la ridicarea piciorului sau palpare.ecografie am facut si transvaginala, analizele pt beta HGC la fel, negative, risc de sarcina extrauterina exclus. acolo mi s-a descoperit foliculul. am pofta de mancare, nu am febra, pot sa-mi desfasor activitatile in mod obisnuit dar ma supara jena respectiva.cedeaza la antiinflamatoare jena respectiva. nu se duce pe picior, uneori se mai duce in zona lombara spate.si pare sa se mai linisteasca dupa mersul la baie. ce credeti ca ar putea sa fie ?
1 comentarii
0
19-03-2018, ora 10:47
capcaunu
Nu este medic/terapeut
capcaunu
Buna ziua!
Ati aflat ce aveti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici