JENA de 5 ani, abdomen jos dreapta

07-05-2010
MariusFlavian
Nu este medic/terapeut
MariusFlavian
De 5 ani am o semi-durere in partea dreapa a abdomenului mai mult o jena suportabila (jos probabil catre apendice) ! Apare la miscare cand joc tenis(deci ma misc, zdruncin) dispare cate 1-2 saptamani, iar apare un timp, o zi 2, iar dispare! Acum3 ani am fost la Spitalul Militar la un doctor chirurg convins ca o sa ma operez de hernie sau apendicita! Dupa control m-a trimis la ecografie caci dansul nu a sesizat nimic la palpare.Nici la ecografie nu a iesit nimic.Acum o luna de zile am fost la spitalul de urgenta din proprie initiativa sa mai fac o ecografie...poate..poate...tot nimic! !! De 2 zile se intampla ceva ce este nou care povestindu-i unui prieten m-a sfatuit
sa va scriu..! Deci...dupa tenis a aparut jena, cand rad...simt jena mai pronuntata, Cand sunt la toaleta si ma screm cand fac treaba mare iar ma jeneaza.!!! Oare se poate prezice ce poate sa fie dupa aceste simptome???Ca profesor somer fara doctor de familie va rog sa-mi dati un tratament naturist daca se poate prin ceaiuri si un regim alimentar...pe care sa il urmez.! Imi este Frica sa nu fie ceva de la COLON! Se poate sa fie? Mai bine apendicita!

Va multumesc pentru atentia acordata si astep raspunsul dvs!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul