Isoprinosine in primele saptamani de sarcina - este grav?

16-09-2011
sarcina
Nu este medic/terapeut
sarcina
Buna,

Am si eu o mica poveste si o intrebare legata de povestioara.

De curand am fost diagnosticata cu condilomatoza. In consecinta, mi s-a dat un tratament (condylinne si isopronosine - 3 pastile pe zi timp de o luna). La scurt timp mi-a fost identificata si o vaginita mixta cu candidoza. Asadar a urmat un alt tratament paralel cu cervugid (12 zile) si Flucovim (2 pastile, una la saptamana).

Toate astea au inceput pe la mijlocul lunii august. Recent, mai exact pe 13 sept., mi-am dat seama ca sunt insarcinata. Am calculat in mintea mea ca data proobabila la care s-a intamplat minunea ar fi 26 august (data conceptiei)., M-am bucurat cat m-am bucurat, dupa care m-am panicat putin la gandul multelor medicamente pe care le-am luat (cele 12 cervugid, 2 flucovim si cate 3 isoprinosine in 17 zile de sarcina, de la data conceptiei),

Care ar fi riscul sa apara probleme si la ce fel de probleme sa ma astept? De cand am aflat ca sunt insarcinata am oprit orice medicatie.

Va multumesc!
2 comentarii
0
18-09-2011, ora 14:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cand ai avut ultima data menstruatie ?
0
24-09-2011, ora 09:35
sarcina
Nu este medic/terapeut
sarcina
Ultima menstruatie a inceput pe 11 august.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul