Iritatii vara

24-06-2009
Profica
Nu este medic/terapeut
Profica
De vreo 8 ani atunci cand ma expun la soare chiar dupa prima expunere desi o fac la orele potrivite niciodata in afara lor imi apar iritatii pe brate pe picioare dar mai mult pe coapse acolo unde se intalneste slipul sau sutienul de la costumul de baie insa daca la inceput doar ma mancau in anii urmatori s-au transformat in formatiuni ca niste spuzeli care bineinteles ma mancau in continuare dar ma si frigeau un pic. De vreo 3 ani nu ma mai expun deloc la soare. Mentionez unele lucruri ca sa fie mai clar: am foarte multe alunite pe corp zeci si zeci am avut de mica dar s-au inmultit de-a lungul timpului foarte mult. E adevarat ca m-am expus la soare de mica si trebuie sa recunosc de multe ori si la ore nepermise cand eram copil si adoloscenta. Dupa nasterea fiului meu am capatat si o candida care nu ma mai deranjeaza ca la inceput dar la fiecare examen Papanicolau iese. Am facut pt. ea n tratamente dupa care n-am mai facut nimic caci nu ma mai deranja. De cativa ani eu ma duc la tratament la mare si fac si bai cu namol bai sarate poate si aceste lucruri se cumuleaza nici nu stiu ce sa cred. Am fost si la doctor dar mi-a dat Advantan bineinteles ca a fost in van. In vara urmatoare la expunerea la soare lucrurile s-au repetat. Am 52 de ani si sunt de vreo 5 ani in menopauza. Eu m-am obisnuit deja cu aceasta situatie nu ma mai expun la soare totusi nu am avut niciodata un raspuns clar. Puteti sa-mi dat un sfat Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.