Iritatii pe mana stanga

19-02-2010
razvici
Nu este medic/terapeut
razvici
Buna ziua,
De o luna mi-au aparut pe brat si antebrat o iritatie. Am luat clarinine 10 zile. Iritatia a disparut de pe brat, dar pe antebrat a ramas. Pentru ca am o stare de mancarime in zona respectiva am cumparat o lotiune de la farmacie cu canfor. Ce pot avea? Multumesc
4 comentarii
0
20-02-2010, ora 15:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
O reactie alergica la ceva, poate ca la un obiect de imbracaminte care a apartinut altcuiva.Sau o reactie alergica la o crema.poate ca te-ai atins de ceva alergizant cu partea stanga si pielea s-a iritat.
0
24-08-2011, ora 10:42
Mirela2121
Nu este medic/terapeut
Mirela2121
Buna ziua! Am si eu o problema, de 2 zile mi-a aparut in zona mainii, respectiv in spatiile dintre degete, o mancarime si cateva pete un fel de bubite rosii in apropiere de incheietura mainii, nu stiu din ce cauza, e pt prima data cand imi apare asa ceva, poate e ceva alergie sau nu stiu..., va rog sa-mi spuneti si parerea dumneavoastra si eventual o recomandare pentru a trata aceasta problema. Va multumesc!
0
29-04-2014, ora 20:36
arinarin
Nu este medic/terapeut
arinarin
Buna ziua.
de vreo 2 zile am o iritatie la mana stanga..o bubita cam de jumate de cm.idee este ca intr-o ora imi dispare iar a doua zi imi apare din nou in acelasi loc..ce poate fi? Multumesc
0
12-10-2019, ora 01:52
marcu laurentiu
Nu este medic/terapeut
marcu laurentiu
Bună sear, am o întrebare va rog. Azi noapte la ora 1 m-am trezit cu o mâncărime groaznica pe antebrațul stâng. Imi puteți da unsfat, ca efectiv e deranjant, ma lasă câteva secunda după ce ma scarpin, apoi ma ia iar. Ce ar trebui sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.