Iridiologie

14-05-2009
ella_helen2002
Nu este medic/terapeut
ella_helen2002
Am auzit de curand de la o prietena de un cabinet de iridiologie unde a fost diagnosticata foarte corect si a primit foarte multe indicatii despre nutritie impreuna cu un tratament naturist. Am deschis acest subiect pentru ca doresc sa stiu daca cineva de aici a fost la un cabinet de iridiologie ? Medicul se numeste Stefan Guta si este foarte apreciat de catre pacienti (prietena mea a fost foarte multumita). Astept cu interes parerile dumneavoastra...
Apropo...daca doriti sa aflati mai multe despre iridiologie, eu am gasit informatii la www.bio-natura.ro (iridiologie)
1 comentarii
0
16-05-2009, ora 10:46
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Acum vreo patru ani am fost tratata de un medic din Brasov care pe langa specializare de interne si homeopatie, este si iridolog. Mi-a dat un diagnostic foarte corect si un tratament combinat -alopat, homeopat si naturist, ceaiuri si dieta alimentara- care m-a pus pe picioare intr-o saptamana. Ii mentionez aici numele cu recunostinta si respect pentru inaltul lui profesionalism: dl dr Traian Gorgan. Am studiat si eu iridologie, am incercat sa urmez un astfel de curs dar la noi in tara nu se organizeaza decat pentru medici oftalmologi. Asta insa nu m-a impiedicat sa studiez iridologia pe cont propriu si sunt pe deplin convinsa ca poate fi un instrument foarte eficace pentru un medic, cu atat mai mult cu cat se poate aplica oricui, nu este daunator si nu este nevoie decat de o lupa, o lanterna si stiinta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.