Ma doare cand ating penisul

14-03-2007
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
Sant virgin inca. Ma doare si nu pot sa pun mana cand ating capu la penis. Stiu ca e de la 'ata' sau cum s-o spune in termen medical !

Din ce stiu pana la primu contact sexual tot asa o sa ma doara? Se poate face ceva?
7 comentarii
0
15-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se întâmplă destul de frecvent (dar nu întotdeauna) să aibă loc o aşa-zisă "dezvirginare" la bărbat. Acest lucru se datorează unor bride ( mici aderenţe, lipituri care se formează) între capul penisului şi pielea care îl acoperă.
Pentru a şti mai devreme dacă intraţi în această categorie, trebuie să încercaţi decalotarea ( popular "belirea") completă. Dacă veţi reuşi să vedeţi "gâtul" penisului, adică să vedeţi în întregime capul, atunci nu vor fi probleme. Dacă nu veţi putea face decalotare completă din pricina durerii, atunci aveţi de ales între 3 soluţii:
1) amânaţi problema până la primul contact sexual, care va fi destul de dureros
2) încercaţi singur, în mod repetat decalotarea, ca să pregătiţi primul act sexual. Faceţi asta o dată pe zi sau cel mult la două zile, nici mai des, nici mai rar, iar fiecare zi trebuie să marcheze un progres, adică se reuşiţi decalotarea un pic mai mult decât în ziua dinainte. Vă mai trebuie comprese şi soulţie de Rivanol de la farmacie, după terminarea exerciţiului trebuie să vă tamponaţi ci Rivanol. În mod normal, în medie după 10 manevre veţi reuşi decalotarea completă, garanţia că primul contact sexual va fi OK. Dacă (şi numai dacă) nu veţi putea duce până la capăt exerciţiul din cauză că durerea devine prea mare, cumpăraţi câteva fiole de Xilină 1 % de la farmacie. E un anestezic suficient de bun pentru ce ne trebuie. În acest caz, începeţi fiecare exerciţiu printr-un tamponament cu câteva picături cu Xilină.
3) Adresaţi-vă unui chirurg dacă recomandările de mai sus vi se par greu de îndeplinit.
0
15-03-2007, ora 00:00
codrutza
Nu este medic/terapeut
codrutza
parerea mea este ca ar trebui sa mergi la femei si sunt sigura ca iti trece durerea
0
15-03-2007, ora 00:00
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
Am putut sa trag capu la penis destul de mult in afara dar ma jeneaza rau. Pana la capat chiar ma ustura.

Si inca ceva dar sa nu radeti de mine... Cand imi scot capu la penis in afara cand trag de preput penisu se micsoreaza. Sincer poate nu ma credeti dar se face mai mic.

La femei codrutza am fost si mi-au facut treaba cu capu inauntru. Fara decalotare
0
15-03-2007, ora 00:00
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
Inca ceva. Capu la penis decalotat nu pot ramane cu el in afara ca ma ustura. Pana la primu contact sexual nu cred ca sa iasa afara pentru totdeauna capu. Nu pot ramane cu el in afara ca ma ustura.
Asta pana la ruperea ata cred.
0
18-03-2007, ora 00:00
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
Pana la urma ce fac ? Belesc capu pana la cap sau ce sa fac?

Gatu la penis nu'l pot vedea. Simt doar ca este iesit afara. Gatu nu'l vad. Cand ejaculez la fel simt ca am capu iesit de tot, atunci cand ejaculez si ma ustura simt ca e iesit de tot
0
19-03-2007, ora 00:00
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
SI inca o intrebare : ata de la penis nu se va rupe pana la primu contact ? Ma ustura pana la primu contact sau se poate face ceva
0
21-03-2007, ora 00:00
MarianZ
Nu este medic/terapeut
MarianZ
Ma ustura cand e in erectie si incerc sa scot capu la penis ma ustura

De la ce sa fie? De la atza ? Cum pot sa scap sa numai ma ustura?

Cand ating capu la penis ma ustura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •