Intrebare - rezectie apicala

05-09-2012
Victor AV
Nu este medic/terapeut
Victor AV
Buna ziua, as avea si eu rugamintea de a primi un (al doilea) sfat profesionist intr-o problema legata de o interventie chirurgicala pentru extirparea unui granulom la caninul superior dreapta. Medicul meu stomatolog, in care am destul de mare incredere, mi-a recomandat operatia (am mai trecut prin asa ceva), insa consultand diferite site-uri de profil, am descoperit ca acelasi tip de interventie de poate efectua si cu tehnica laser, fara a se face clasica 'taietura'. Rugamintea mea este daca mi se poate da un sfat in legatura cu aceasta tehnica laser, este sigura, este mai indicata, este in regula, pentru ca la cate probleme dentare am avut pana acum, parca as opta pentru ceva mai 'lejer', dar totusi reusita sa primeze. Va multumesc.

Am descoperit o clinica in Tg. Mures care am inteles ca ofera acest tip de interventie cu laser, Peterdent, stie cineva despre ei, e recomnadabila sau.
1 comentarii
0
05-09-2012, ora 14:37
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Un tratament endodontic (nechirurgical) bine facut... si cu diga. Asta este ceea ce aveti nevoie.
Rezectie apicala categoric nu. Cel putin nu in acest moment.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezecție apicală - ghidul pacientului (ce trebuie să știi)
  •