angina pectorala agravata...

20-07-2009
itu
Nu este medic/terapeut
itu
M-isa pus acest diagnostic in urma multor internari la interne si cardiologie, EKG, analize, tomografie coronariana.Am fost programata ptr. angiocoronografie coronariana pe data 9iulie la Institutul Inimi.Am fost la Cluj pe acea data cu bilet internare de urgenta, nu mi sa gasit programarea ptr.internare ci ptr. policlinica motivand ca cine a facut programarea nu a inteles bine, dr.la care am fost prog.facea numai polic.nu si spit.mau trimis la polic.acolo mia facut EKG, iesit bun, plamini-ITN, analize sange TQ-20, 7;INR-1, 89;IP%-38, 1.dr.azis ca nu am nimic, desii iam dat toate documentele medicale pe care le aveam :RMN ptr.tumoare HIpofizara, EKODOPLER ptr. tromboflebita, iesiri din spitale mia zis sa revin dupa o luna dindumi trat.Preductal, Sintrom, Detralex, Lioton gel ptr.masaj picioare tromboflebita profunda[ unde nici nui voie masaj]si Locren.Practic dr.nici nu a vrut sa mi asculte simtomele bolii.Fac foarte dese crize inima si la efort desi nu prea fac, nu ma lasa fam.dar mai ales in stare de repaos, imi vine asa dintro data o stare de voma, dureri f.mari ca injunghiere, in toata zona pieptului ce urca pina git, gura, amorteste buzele si limba.Durerea in umar si toata mina stg.ma dor si se unfla venele de la maini si picioare si o vena partea stg.de la inima pina in sus la git, ma sufoc, am un nod in git tot timpul, in timpul crizelor imi hiraie inima si parca cineva vrea sa mio smulga de la loc, atunci simt ca o sa mor, mi se raceste corpul, imi albesc mainile si picioarele si se cheama salvarea, nitroglicerina, perfuzie cu calmante.La spital primul lucru ma pune pe injectomat cu heparina ptr.coagularea singelui ptr.ca si acolo am probleme.Rezultat analize singe din luna 06 pina 09/07.TQ-79, 3/21, 6/20, 7;INR-6, 55/1, 46/1, 42/1, 89;IP-12, 36/59, 2/38, 1.De multe ori cand fac crize tensiunea normala, EKG bun numai ca eu mor.Va rog sami raspunda un cardiolog ce sa fac cu aceasta boala ca nu mai pot.Medicul meu a fost urat surprins de ce mi sa intimplat la Cluj, Itu Satu Mare Va rog ajutatima, datimi un sfat.
3 comentarii
0
21-07-2009, ora 01:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna ducetiv-a la un medic homeopat. O sa fiti uimita cate intrebari o sa va puna acel doctor si cat o sa va asculte ! Si mai ales cat o sa va ajute cateva globule homeopate !
Mai mult decat 1000 de doctori din 100 de spitale la un loc !
Tot ce luati acum nu va ajuta niciodata asa cum nu a ajutat la nimeni de fapt !
Nu va mai faceti iluzii cu privire la tratemente medicilor ci mai bine trezitiva la realitate inainte
de a va pierde mintile dupa atatea medicamente !
Daca ati sti cat de usor si eficent VINDECA homeopatia o sa va mirati de cum de nu stie mai nimeni de ea !

Totul este vindecabil cu homeopatia si remedii naturiste potrivite ! Dar cu medicamentele astea chimice nu va vindeca nimeni ci numai va "trateaza", iar rezultatele le-ati vazut singura !

Sa nu spuneti ca Dumnezeu nu vrea sa va ajute, da faceti cum vi s-a spus si intrati din nou aici sa ne spuneti rezultatele !

Succes !
0
19-03-2011, ora 01:52
dorel-ionel
Nu este medic/terapeut
dorel-ionel
buna. eu am cardmiopatie dilatativa.am defriblilator si m-ia fost bine 4 luni de la operatie, acum de 2 luni am dureri mari in piept merg la miedic imi face electrocardiograma este buna imi face analizele de sange urgent imi sant bune.ma trimite acasa durerea nu se duce nu stiu ce sa mai fac ma poate ajuta cineva?pe langa toate sant foarte balonat, am facut endoscopia la stomag nu am probleme, sant disperat mii se pune ceva in gat si imi trece cine ma poate ajuta?va multumesc...
0
24-03-2011, ora 13:15
tatareanu
Nu este medic/terapeut
tatareanu
Buna ziua ! Tatal meu a murit in 16Martie 2011 operat pe cord BYPASS la Spitalul Militar de echipa DR. Mustata si Doctor Lucian Gheorghe. Tata avea 63 ani, operatie de rutina bypas pt inlocuirea unei artere. Erorile acestei echipe nenorocite l-a costat viata. Feriti-va de Spitalul Militar, incercati alte cai. Tata a murit cu zlie, fara sa aibe complicatii sau boli de alta natura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  •