Interpretare analize medicale

12-04-2008
florin1978
Nu este medic/terapeut
florin1978
urina -biochimie hemoglobina cu formula leucocitara cu hb, ht si indici
densitate 1025 numar eritrocite 5, 93 mil./yl ?
ph 5 hemoglobina 17.6 g/dl ?
nitriti negativ hematocrit 51.4 % ?
proteine mai mic de 10
glucoza nedecelerabil
corpt acetonici 5 mg?dl negativ ?
urobulinogen 1 mg/dl normal ?
bilirubina 1 mg/dl normal ?
urina sediment relativ frecvent cistale de oxalat de calciu ? unde am pus semne de intrebare sint valori care nu se incadreaza in valorile de referinta ce sint prezentate in buletinul de rezultate din data de 11/04.2008pe numele curca liviu florin/suceava
ce m-a determinat sa fac aceste analize sint unel simtome cum ar fi :balonari excesive, dureri in toata zona rinichilor dar si pe tractul urinar la urinare [cind urinez nu mai ma doare iar in timpul acela scap si de gaze puternic.de multe ori urinez mai des dar in cantitati mici si cu presiune uneori nu pot tine mult, din cauza presiunii.dureri in zona ficatului a splinei ssi a pancreasului ;si gaze in zona toracica la inima si plamini dar cu precadedre in dreapta.de multe ori am impresia ca se plimba gazele prin tot corpul.mai simt mici intepaturi la incheieturile membrelor.curios este ca desi am semnalat aceste simtome, la analizele facute la medicul de familie prin programul ministerului [la un laborator [medicul de familie mi le-a trimis ca am lasat doar esantioane de urina si singe] nu mi-a descoperit nimic deosebit doar sedimente dar la ecograf.va rog sa-mi spuneti cam ce ar insemna aceste depasiri de valori a celor ce v-am scris.va multumesc
1 comentarii
0
26-01-2009, ora 16:02
kisioan
Nu este medic/terapeut
kisioan
exact cam asa ceva am si eu am fost la o consultatie cu un aparat care zice ca iti gaseste orice problema si mi-a zis ca am probleme cu pancreasul si stomacul.Nu stiu ce as putea avea...la fel la analize normale doctorii mi-au zis cas sanatos.daca stie cineva ceva poate sa-mi zica.va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.