Interpretare Analize

11-02-2010
Cristian Marcu
Nu este medic/terapeut
Cristian Marcu
Mi-am facut analizele anuale. Marea majoritate a rezultatelor de sange sunt Ok in limite ca de exemplu: Hemoleucograma, VSH, Glicemie, Fosfataza Alcalina, Bilirubina, Proteine Totale, Electroforeza Proteinelor Serice,
Acid Uric Seric, Creatinina Serica, Calciu Total, Magneziu, ASLO, Fibrinogen.
In schimb am problemela: LIMFOCITE: 50, 20%[val. bio. ref. 20-40] ; EOZINOFILE: 0, 76% [ val. bio. ref. 1-3] ; STGP: 66 [val. bio. ref. 5-41] ; COLESTEROL TOTAL: 273 mg/100ml, 7, 07mmol/l [val. bio. ref. crescut: 240/6, 22] ; HDL COLESTEROL: 41 mg/100ml [val. bio. ref.40-60] ; LDL COLESTEROL 196 mg/100ml [val. bio. ref.Foarte Crescut 190] ; TRIGLICERIDE: 327 mg/100ml [val. bio. ref.35-200].
Am avut Steatoza Hepatica anul trecut cu valori mari de STGP si LDL Colesterol dar care au regresat dupa dieta. Am facut de doua ori testul de Hepatita dar a iesit negativ.
Diferenta de atunci si acum este ca acum am Limfocitele mari si Eozinofilele mici.In plus se pare ca desi nu mananc gras deloc acumulez grasime plus de asta de ceva vreme ama inceput sa acuz dureri in zina inimii. Sunt aceste dureri in legatura cu boala Zona Zoster pe care am avut-o acum 4 ani de zile?!
Multumesc in avans ptr sfaturi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.