Intepaturi in pulpa piciorului stang

21-02-2015
Emma03
Nu este medic/terapeut
Emma03
Buna ziua. Ma numesc Ema, am 20 de ani, 1.74 inaltime si 60 de kilograme.
Ieri am simtit pentru prima data, o intepatura ascutita in pulpa piciorului stang, un pic mai sus de genunchi. Precizez ca nu faceam nici un fel de efort ci chiar stateam jos. Durerea a fost urmata de alte intepaturi continue si de intensitate diferita. Cu timpul au disparut.
Astazi de dimineata insa, durerile au reaparut la fel de brusc ca si data trecuta. Am incercat sa stau mai mult in pat crezand ca poate asa durerea va trece sau cel putin se va diminua. Insa nu simt nici o diferenta, doar pentru perioade scurte de timp durerea trece dar reapare.
Nu stiu daca sa mai astept sa vad cum evolueaza sau sa merg la medic. Ce cauza ar putea fi?
Va multunesc!
2 comentarii
0
21-02-2015, ora 22:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este destul de greu de precizat originea reala fara o examinare clinica directa, dar mai frecvent este vorba despre o suferinta vasculara (de tip tromboza venoasa) sau neurochirurgicala (sindrom compresiv lombar, hernie de disc).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
12-11-2020, ora 19:42
dumiel
Nu este medic/terapeut
dumiel
buna seara Emma03
Am aceleasi dureri prezentate de dvs.
Cu toate ca sunt cativa ani de la postarea dvs.v-as fi recunoscatoare daca ati spune ce analize, investigatii ati facut si daca s-a rezovat problema dvs
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.