Intepaturi in crestetul capului dreapta

17-06-2014
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Buna seara,
De ieri sunt cam speriata deoarece brusc m-au apucat dimineata niste intepaturi in drepata capului aproape de crestet de parca mi-ar fi bagat cineva cutite in cap sau mai degraba ca niste fulgeraturi. Sunt foarte speriata deoarece nu am mai avut asa ceva, ieri m-a tinut toata ziua si azi la fel dupa cateva ore de cand m-am trezit. Trec printr-o perioada de stres cu oboseala, suparare si plans dar nu stiu daca e normal asa ceva. Pana ma voi duce la doctor as vrea sa imi spuneti daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare, si ce era in mare. Si deasemenea ce as putea lua ? Fie medicamentos, fie naturist doar cat de cat sa scap de aceste fulgeraturi. Va multumesc mult si orice raspuns mi-ar fi de ajutor..
2 comentarii
0
18-06-2014, ora 21:06
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Daca sunt de scurta durata si nu mai aveti nici un simptom asociat atunci nu e nimic grav. Poate sa fie din cauza perioadei stresante prin care treceti. Puteti sa luati un antiinflamator obisnuit de genul nurofen iar daca apar totusi dureri mai persistente de cap sau apar si alte simptome adresati-va unui neurolog. Sanatate!
0
02-07-2015, ora 10:51
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Am si eu astfel de intepaturi, nu sunt intotdeauna in aceiasi parte, pot fi pe dreapta pe stanga spre ceafa, sunt exact ca niste intepaturi de ac, eu am si ceafa incordata si ma doare si cervicala, am fost diagnosticat cu discopatie cervicala, oare sa fie aceasta cauza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Un tratament inovator pentru migrenele cronice
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • 10 aplicații pentru smartphone pentru migrenă
  • Migrenele asociate cu nivelul de sodiu din lichidul cefalorahidian
  •