Intepaturi generalizate cu dureri cadere si un fel de matreata

13-01-2006
doclaro
Nu este medic/terapeut
doclaro
Buna ziua. Am o problema care nu prea reuseste nici un doctor sa o rezolve. Simptomele sunt: mancarimi pe tot corpul pe zonele paroase in cap mai ales, sunt puncte care ma inteapa si ma mananca ingrozitorsi se raspandesc instant de la cap la picior de la picior pe unde le apuca, e groaznica senzatiacu toate ca nu imi apare nici o ciuperca pe corp nu am nu lasa urme e ceva de-a dreptul de speriat, in special pe radacina de par am impresia ca erup ele, sunt ca niste migratori rapizi, am incercat hidroxizin, ii ameteste dar temporar doar, am dat cu triderm, nimica, eu nu stiu ce sa cred ca am, dimineata cand ma scol parca ma strange pielea de mor cu mancarimi cu tot peste tot e foarte neplacut. ma gadila mereu si se muta ma scarpin mereu, nu e alergie sigur, nu e nici ceva care sa se vada si va asigur ca nu e nici pe sistem nervos.imi ataca radacina firului de par asta sunt sigur ca el cade.si mancarimile se amplifica in zonele cu cosuri. va rog daca puteti da un raspuns. multumesc
1 comentarii
0
12-02-2006, ora 00:00
kharma
Nu este medic/terapeut
kharma
Daca fizic nu apare nimic, de cele mai multe ori e vorba de stres.E posibil si sa aveti pielea prea uscata pe corp.Folositi Johnson Baby Oil dupa fiecare baie - se da pe pielea uda si apoi va infasurati intr-un prosop de baie sau halat pana va uscati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.