Intarzierea menstruatiei(nu sunt gravida!)...astept raspuns
Buna!
Am urmat 7 zile din 10 tratament cu ovule Klion d 100 si apoi mi-a venit menstra 27 feb (data la care trebuia sa imi vina)... luna ce tocmai a trecut nu mi-a venit...intrebarea mea este : este o dereglare din cauza ovulelor sau acestea nu au legatura cu intarziarea menstrei?
Mentionez ca am facut un test de sarcina si a iesit negativ.
Tin cont de toate raspunsurile!
Astept raspuns!
Multumesc anticipat!
Astept raspuns!
Multumesc anticipat!
3 comentarii
Ovulele nu au nici cea mai mica legatura cu intarzierea menstruatiei.
Este vorba despre o dereglare hormonala, chist ovarian sau sarcina.
Sa mai faci un test daca tot nu vine sau, si mai bine, mergi la medic.
Sunt intr-o situatie similara cu intarzierea ciclului, numai CA EU nu am luat nici UN fel de pastile.am 22 ani, activa din punct de vedere sexual, ciclu regulat, numai CA ultima menstruatie am avut-o PE 7 februarie si de atunci nimic, numai dureri menstruale, stari de greata si ameteli arsuri uneori, nici UN fel de secretii sau sangerari, doar ft Putin intr-o zi ceva de culoare maron doar cateva picaturi omogene, am facut 7 teste pana acum si sunt negative iar pentru mine este greu SA ajung la un medic ginecolog deoarece sunt in UK si aici te programeaza la GP la saptaluni ddiferenta si nu te trimit la ginecolog daca nu dai ortu' popii, adica daca nu este urgent.iar la privat te trateaza ca pe o bacnota(cel Putin in zona in care locuiesc EU).asta e. din CE am citit PE internet reiese CA ori este o sarcina extrauterina ceea CE sper SA nu fie, sau toata intarzierea SA fie bazata PE sistem nervos, din cauza stresului.oricum AR Fi, bine nu e, si daca stie altcineva SA ma lumineze si PE mine VA rog.imi imaginez CA este greu SA dai UN verdict PE nevazute :) multumesc
Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2cat intarzie menstruatia de la lindaxa 15???
- 5intarzierea menstruatiei, nici simptome ca vine nu am
- 6Tratament cu Arefam... exista sanse sa raman cat mai repede insarcinata?
- 39sunt oare insarcinata?
- 1Ce se întâmplă cu ciclul meu?
- 1Intarzierile menstruatiei
- 17nu imi vine menstruatia!
- 4intarziere menstruatie
- 1Intarziere ciclu
- 1Posibil gravida?
- 2Întârzierea menstruației
- 1Menstruatie intarziata
- 8Posibila sarcina daca testul e negativ si contactul nu a avut loc in perioada fertila?
- 3Oare sunt insarcinata?!
- 2Întârziere menstruație
- 3Ajutati-ma va rog ! menstruatia mea intarzie de 8 zile
- 4Ajutor! Credeți ca ar fi posibil sa fiu însărcinată?
- 2Menstruație întârziată
- 0Perioada Menstruala
- 4Lipsa menstruatiei
Mai multe informații despre: Intarzierea ciclului menstrual
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: