Intarzierea ciclului menstrual

29-05-2012
dariana1988
Nu este medic/terapeut
dariana1988
Buna ziua.Am si eu o intrebare la dvs.:Am fost la un medic ginecolog pt o ecografie.cu trimitere de la dermatologie, pentru o problema ce tine de acnee.In timpul consultatiei mi sa spus ca am ovarele marite fara a mi se da alte detalii chiar daca am insistat sa mi se de a un raspuns de ce sunt marite sau daca ar trebui sa urmez un tratament.Problema care ma ingrijoreaza este ca mie nu mi a venit ciclul menstrual de 9 zile, credeti ca ovarele marite sunt cauza? am facut un test de sarcina la a a 4 zi de cand am observat ca nu vine CM si a iesit negativ, va rog ajutati ma!
2 comentarii
0
29-05-2012, ora 17:26
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Medicul care te-a consultat ar fi tb sa-ti ofere mai multe date despre situatia ta si despre un posibil tratament. Ti s-a prescris tratament hormonal? Ai avut sex nepotrotejat de iei in considerare o sarcina? Nu avem cum sa-ti dam un diagnostic- pt asta tb consult si ecografie. Incearca sa iei legatura cu medicul care te-a consultat si sa ti ofere raspuns pt situatia ta; poti apela si la a doua opinie, alt medic. Sanatate!
0
29-05-2012, ora 18:23
puiupuiu
Nu este medic/terapeut
puiupuiu
Buna ziua!! am si eu o nelamurire, am facut sex neprotejat cu prietena mea dar cand sa ejaculez am scos afara imediat, ca de fiecare data, si acum ei nu i a mai venit menstruatia...si pot sa precizez ca nu are la aceiasi data menstruatia, vine diferit...acum trebuia sa vina pe 26 credeti ca trebuie sa mai asteptam sau sa facem un control??? va rog un raspuns cat mai repde...va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.