Intarzierea ciclului menstrual

06-11-2011
Nuuiar
Nu este medic/terapeut
Nuuiar
Buna ziua! Sunt noua pe site si vreau sa va intreb un lucru care ma ingrijoreaza. Ciclul meu este neregulat, iar in octombrie nu a venit deloc. Ieri mi-a venit putin de tot, cat sa pateze mai mult nu. Am fost racita in octombrie si am luat Paracetamol. Am folosit 18 pastile intr-o satamana (ma durea capul, aveam febra si nasul infundat). Eu cred ca am luat prea multe pastile si probabil asta este cauza intarzierii menstruatiei. Am 14 ani si va rog mult sa ma ajutati!
3 comentarii
0
07-11-2011, ora 00:07
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!
Totul este de la modul in care te alimentezi. Daca treci pe fructe si legume crude, fara carne, lactate (produse de origine animala) totul se regleaza. Pentru mai multe informatii, intra pe blogul Olivia Steer si gasesti acolo tot ce te intereseaza.
Ai grija de tine!
0
07-11-2011, ora 01:03
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ti-am raspuns prin mesaj privat. Il poti deschide dand clic in partea din dreapta sus, acolo unde scrie "Modificati profilul dvs".
0
11-11-2011, ora 17:17
diana.ioana
Nu este medic/terapeut
diana.ioana
Buna seara. Am 19 ani si in urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu colpita.Am urmat un tratament timp in care nu am avut relatii sexuale.Pe data de 6 luna asta am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu fara ca acesta sa ejaculeze. Menstruatia trebuia sa imi vina pe 7 ca luna trecuta dar nu a aparut nici pana azi.Mentionez ca am dureri de sani si simt un disconfort puternic in zona abdominala.Credeti ca este posibila o sarcina? am facut un test ieri dimineata care a fost negativ desi totusi este prea devreme. Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.