Intarziere menstruatie.va rog sa imi raspundeti

13-12-2008
amyga
Nu este medic/terapeut
amyga
Acum 3 luni am intrerupt anticonceptionalele (microgynon) la un sfert de folie si mi-a venit ciclul la 2 zile dupa oprirea pastilelor. Urmatoarea luna mi-a venit dupa 27 de zile, iar cealalta luna dupa 38 de zile de la ultima menstruatie. Dupa cum am calculat, luna aceasta trebuia sa vina cam pe data de 5, dar nu a venit si au trecut deja 35 de zile. Dupa ultima menstruatie am facut un tratament de 10 zile cu Klion. crede-ti ca intreruperea contraceptivelor a provocat aceste intarzieri? Multumesc.
5 comentarii
0
14-12-2008, ora 14:34
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
o să dureze o vreme până să revină ciclul la normal. depinde şi de câtă vreme le luasei.
0
15-12-2008, ora 21:31
amyga
Nu este medic/terapeut
amyga
le luasem cam de 6-7 luni.Intre timp mi-a venit ciclul. m-am linistit. multumesc pt raspuns.
0
16-12-2008, ora 22:06
augustina20
Nu este medic/terapeut
augustina20
buna...sunt noua pe acest site:P, va rog sa mi spuneti si mie..sunt foarte ingrijorata...mi a intarziat menstrutia 4 zile si ideea este ca am facut o fara prezervativ, insa a ejaculat in exterior...momentan nu am nicio senzatie cum ca ar trebui sa mi vina.specific ca de o sapt am o senzatie ciudata, asemanatoare cu cea a unei raceli, sau a unei infectii vaginale...in acest context as putea totusi sa fiu insarcinata?va multumesc anticipat
0
18-12-2008, ora 16:13
ANONIMA00
Nu este medic/terapeut
ANONIMA00
Buna...sunt si eu noua pe site si am si eu o problema.acum o luna de zile am facut pauza la anticonceptionale (marvelon 28)iau de 1 an de zile primele 6 luni lo-femenal iar dupa marvelon.menstruatia trebuia sa imi vina pe 14 decembrie dar vad ca intarzie iar in ultimile zile am avut scurgeri ciudate in prima zi cu sange iar a doua zi un lichid maro pot sa stiu si eu ce se intampla va rog.
0
18-12-2008, ora 16:35
augustina20
Nu este medic/terapeut
augustina20
Va rog sa mi raspundeti si mie..sunt foarte ingrijorata:((((((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •