Intarziere menstruatie.Un sfat de la un medic va rog..

20-03-2012
Mihaela001
Nu este medic/terapeut
Mihaela001
Trebuia sa imi vina menstruatia pe 15 adica..in ultimele 3 luni pe 15 mi-a venit.luna asta nu. Am durerile..menstruale specifice mie..de spate..dar nu imi vine... Nu am avut niciun contact sexual..cu adevarat..adica nu a existat penetrare..totusi cica ar fi posibil sa ramai insarcinata si asa..totusi el nu a ejaculat aproape de vagin..ci poate doar lichidul preejeculator ar fi ajuns prin apropiere...
Sunt oarecum speriata..ar trebui sa fac un test de sarcina? e posibil sa fie o sarcina..sau o raceala?...nu am avut intotdeauna un ciclu menstrual regulat..de fapt nici nu am urmarit asta...
Si as mai avea o nelamurire..de la prima menstruatie sangerarea a avut si cheaguri..si cand am fost la doctor..atunci la inceput mi s-a zis..ca ar fi normal si nu e de ingrijorare..pentru ca asa e la inceput..totusi la mine a ramas asa..si si acum dupa 5 ani tot asa e, cu cheaguri si abundenta. e ceva normal, sau ar putea avea vreo legatura cu intarzierea de acum?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul