Insuficienta mitrala severa

03-09-2012
Katy Negru
Nu este medic/terapeut
Katy Negru
Buna ziua! Am o problema, Boala mea s-a declansat in urma cu ceva timp, este INSUFICIENTA MITRALA SEVERA PRIN RESTRICTIE DE VALVA MITRALA POSTERIOARA, am fost la cateva controale periodice la spitalul Fundeni din capitala iar in urma cu ceva timp ma simteam un pic mai bine cand am facut o criza de inima aproape preinfarct si de atunci obosesc aproape din orice si din ce in ce mai des, dupa aceea criza am fost la doctorul meu cardiolog si mi sa spus ca momentan nu mai are ce sa imi faca deoarece corpul meu nu mai raspunde la tratamentul dat iar acum am o programare pentru luna octombrie pentru mult mai multe investigatii dar cel mai cert este posibila o operatie de schimbare de valva MITRALA. M-ar interesa CAT AR COSTA o astfel de operatie subliniind ca am 35 de ani, si care ar fi riscuile, avand si o operatie de fibrom uterin facuta in urma cu 2 ani? Va multumesc anticipat !
1 comentarii
0
15-01-2013, ora 23:49
meninha31
Nu este medic/terapeut
meninha31
buna.cum te simti acum?sunt cam in aceeasi situatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici