Insuficienta mitrala de gradul 2

06-04-2013
ionutzlko
Nu este medic/terapeut
ionutzlko
Buna ziua am fost diagnosticat de la spitalul de copii SF Maria iasi cu urmatoarele diagnostice
am 17 ani

INSUFICIENTA MITRALA DE GRADUL 2
INSUFICIENTA TRICUSPIDIANA DE GR 1-2
PROLAPS DE VMA
ANOMALIE DE COAPTARE CUPSE DR. SIN NON COROANA AORTICA
SDR ANXIOS DEPRESIV

aceste diagnostice fiid puse de dr constatin iordache iasi


Am fost la un doctor particular care mergeam de vreo 2 ani dar atunci aveam probleme numai cu muschiu cardiac si luam sotalol 80 mg simptome durere in piept foare mare puls mare
Mam dus la acest doctor particular cu rezultatele de la spitalul Sf maria si mia zis k eu is perfect sanatos si nam nici o probleme cu inima si tot ce am este de Depresie si atacurile de panica akuma nush ce sa mai cred pana akuma faceam sport fotbal dr particular mi-a marit doza de sotalol 1 dim si jum seara ca sa pot face efort da eu nu mam lamurit cu diagnosticile de sus va rog ajutatima As vrea sa fa csi eu sport da mie frica sanu mi se intample ceva
7 comentarii
0
07-04-2013, ora 21:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ionutzlko

Eu cred ca daca mergi la medicul psihiatru si iei tratament pentru sindromul anxios-depresiv, nu o sa mai ai nimic cu inima si or sa se rezolve toate.

1. Documenteaza-te despre anxietatea ca boala pe Interntet ca sa vezi ca te regasesti acolo cu multe dintre simptome.
2. Intra pe Romedic Sectiunea Tulburari psihice si vezi topicul deschis de Leon si care se numeste Anxietate cu atacuri de panica si depersonalizare si vezi ce vorbesc baietii de acolo care au trecut si ei prin ce treci tu acum.
0
08-04-2013, ora 16:00
ionutzlko
Nu este medic/terapeut
ionutzlko
Multumesc frumos pentru sfat

Iau tratament Pentru Anxietate Medazepam 1 pe zi seara Si fac si sedinte de la psiholog
Cand mama dus la Dr particular la cardiologie care ma duceam de 2 ani el a zis k nam nimic nu mia mai facut nci eco lainima nimic a spus ca dr ala nu e bun da eu cand joc ftb si vad cami bate inima un pic tare intru in panica cate o data incerk sa nu bag seama da parkai greu
0
08-04-2013, ora 17:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ionutzlko

Medazepam 1/zi cred ca e insuficient ca sa acopere si orele in care joci fotbal.
Oricum trebuie sa stii ca este o benzodiazepina si ca poti sa iei maxim 2-3 luni acest medicament.
Apoi te duci la dr. si il tragi de maneca sa ti-l schimbe. Ca faci dependenta.
Citeste pe prospect.
0
08-04-2013, ora 17:52
ionutzlko
Nu este medic/terapeut
ionutzlko
luna asta aprilie mai iau pe mine doctorul asta ma speriat foarte tare si vreau sa spun ca de cand ma luat salvarea intro seara aveam un nod in gat nu mancasem nimic doar fructe si stateam in stres total ma speriam de la nimicuri deodata am avut un atac de panica si respiram din ce in ce mai greu Pe salvare aveam oxigen 100% si tensiunea 17 da eu nu puteam sa ma linistesc aveam sezatia ca nu pot sa respir deloc si parca ma strangea cineva de cap la spital cand am ajuns mamlinistit si aveam tensiunea 11 cu 5 tot era ok pana cand mea facut ecografie si mi zis dr ala de akolo ca ma insuficienta mitrala de grd 2 de atuncea parka respir mai greu dar am zis k dr particular a zis ca dr ala nu e bun eu am sa mai reped odata eco sa fiu cu inima impacata si cand ma senzati din astea nod in gat respiratie grea gata zicla cinea sa cheme salvarea park mia intrat un fix
0
08-04-2013, ora 18:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ionutzlko

Refa-ti intai toate analizele pentru inima si scrie aici cum au iesit.
0
03-07-2013, ora 14:48
ionutzlko1
Nu este medic/terapeut
ionutzlko1
Sal Sunt tot acelasi baiat cu Problema de sus mam dus la Dr si maim facut analizele la inima si au iesit toate bine mia trecut pe o perioada de timp problema cu axios-depresiv dar dupa 4 luni akuma park mai am cate odata atacuri de panica anxietate(si de la anxiatate incep sa ma durere stomacale) Dr de la Psihoterapie nu mia mai dat tratament cand mam dus ultima oara k ma simteam bine da eu ma am anxitatea sta cat o data si ma speri de la asta ar trebuie sa ma dus la dr iara
0
16-03-2023, ora 17:18
Georgiana Ca
Nu este medic/terapeut
Georgiana Ca
Buna, Ionut.
Mi-a atras atentia ceea ce ai povestit, si eu ma regasesc in situatia descrisa de tine. Cum te mai simti? :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: