Insomnie???

22-07-2011
veleno
Nu este medic/terapeut
veleno
De ceva timp si vorbesc de o perioada destul de lunga(aprox 6 luni) pot spune ca nu am mai dormit bine o noapte.Somnul meu se rezuma la maxim 1-2 ore de atipeala.Ma trezesc obosit praf, bun de nimic.Senzatia de somn o am seara...dar atipesc 10-15 minute dupa care ma trezesc si nu mai pot adormi nici in ruptul capului decat pe la 5-6 dimineata.Ca sa va spun din start am incercat remedii naturiste:Passilve(valeriana cu pasiflora), Diazepam, Extraveral, Panangin fara niciun efect.Am luat si Xanax cu Haloperidol...doar ma bulverseaza dar de adormit nu ma adoarme...Sunt foarte sensibil orice zgomot ma trezeste si nu mai pot inchide ochii...ca sa va explic intr-o expresie "as dormi dar nu pot".
14 comentarii
0
22-07-2011, ora 22:40
cami_monica
Nu este medic/terapeut
cami_monica
Ar trebui sa schimbi medicul.
0
23-07-2011, ora 00:57
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Veleno, exista ceva care s-a schimbat in viata ta in ultimul timp care ta face mai agitat sau ingrijorat? Ai suferit vreun traumatism puternic in trecut? Ai cosmaruri?
0
23-07-2011, ora 08:11
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
spune mi cine ti-a indicat haloperidol si xanax, sau ai luat de capul tau??eu zic sa consulti un psihiatru, parerea mea este ca ai dezvolta un atac de panica (dupa cum spui analizele sunt bune) multa sanatate.
0
23-07-2011, ora 08:11
veleno
Nu este medic/terapeut
veleno
Nu am suferit niciun traumatism, , si cosmaruri nu am cum sa am de vreme ce nu dorm..Incep saptamana aceasta un tratament cu naturiste numai ca in astea trebuie sa ai si credinta ca sa isi faca efectul iar eu nu prea cred in ele...
0
23-07-2011, ora 08:28
miruna68
Nu este medic/terapeut
miruna68
Buna, nu este adevarat, isi fac efectul si fara credinta. Credinta doar mareste un pic efectul insa nu il creeaza in sine.
Daca ar fi dupa credinta atunci medicamentele date de medici ar vindeca pe toti, caci majoritatea primesc astfel de medicamente si le iau cu toata credinta, insa efectul este foarte mic. O zi buna.
0
23-07-2011, ora 22:35
ionpalliucieaura
Nu este medic/terapeut
ionpalliucieaura
-reclama stearsa de administrator -
0
24-07-2011, ora 07:59
veleno
Nu este medic/terapeut
veleno
Prefer moartea decat sa fiu intepat cu sute de ace...eu lesin numai cat vad acul...nu multumesc...las pe altii sa incerce acupunctura.
0
24-07-2011, ora 09:53
ionpalliucieaura
Nu este medic/terapeut
ionpalliucieaura
Am vaga senzatie ca fie ai gasit doar un subiect de discutie, fie nu tratezi nimic cu atentie.Ai citit bine?Este vorba de holograme, se aplica pe zone de acupunctura si daca vroiai sa sti mai mult, ma intrebai.
Citeste cu atentie anuntul de mai jos si apoi discutam, daca problema ta este reala.Cu respect, Ion Palliu
0
24-07-2011, ora 11:42
veleno
Nu este medic/terapeut
veleno
Problema mea este cat se poate de reala...am inceput un tratament naturist, , , si incep sa simt efectele si sunt benefice.Deocamdata voi continua pe aceasta linie.
0
24-07-2011, ora 12:29
ionpalliucieaura
Nu este medic/terapeut
ionpalliucieaura
Tratamentul cu holograme nu inlatura nici un tratament.Se poate face in paralel.Esti din Bucuresti?
0
24-07-2011, ora 17:23
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
ionpalliucieaura, repeta te rog numele dnei doctor care tine prelegerea, la spitalul Floreasca sectia cardiologie singurul prof dr cardiolog este d.na dr.Dorobantu
0
25-07-2011, ora 00:15
ionpalliucieaura
Nu este medic/terapeut
ionpalliucieaura
se pare ca problema ta este reala, dar nu ca ai insomnii ci simplu fapt ca nu te concentrezi sa traiesti, aici, acum, dovedind ignoranta totala, atata timp cand pui o intrebare care avea raspunsul in textul anterior, dar era necesar un singur lucru:SA CITESTI, DOAR ATA.AICI AI PROBLEMA, NU LA SOMN.
0
25-07-2011, ora 10:59
veleno
Nu este medic/terapeut
veleno
Nu ma intereseaza tratamentul dumitale...nu sunt din Bucuresti ci sunt la vreo 400 km distanta si mai mult chiar am gasit un tratament care a avut efecte foarte bune doar in cateva zile...pot sa spun ca de doua trei nopti dorm si eu bine.Sunt doar medicamente naturiste fata de care eram sceptic la inceput dar acum spun cu mana pe inima ca au rezultate.Daca cineva are aceeasi problema va rog sa-mi scrieti aici si o sa va dau si voua denumirile.
0
09-04-2015, ora 11:29
Cristinel 17
Nu este medic/terapeut
Cristinel 17
Ce tratament naturist si bun ai gasit?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •