Insomnie, anxietate | Forumul Medical ROmedic

Insomnie, anxietate

01-09-2015
noa1411
Nu este medic/terapeut
noa1411
Buna ziua!
Fac un tratament cu escitalopram de o luna, problema mea este ca nu pot dormi noaptea ma trezesc noapte de nopate la ora 2, si nu mai pot adormi, sau daca adorm nu este un somn odihitor. Vreau sa mi spuneti daca pot lua Somiferm cu Melatonina, sau altceva medicamente pe baza de plante in combinatie cu escitalopram.Va rog sa ma ajutati, am un loc de munca si din cauza nesomnului nu pot face fata. Multumesc
3 comentarii
0
01-09-2015, ora 19:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa mergeti la medicul psihiatru sa va dea ceva pt somn. Medicamentele naturiste nu se combina cu cele alopate.
0
05-09-2015, ora 13:03
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Poti lua fara nici o problema, nu se recomanda alopate cu naturiste pt ca acestea din urma sunt mai slabute ca efect nu din alt motiv sau ca sa se evite eventuale interferente daca cele doua trateaza acelasi simptom, de exemplu se evita antidepresivele in combinatie cu pastilele de sunatoare sau somniferele cu valeriana altfel un antidepresiv cu un hipnotic vegetal se poate lua !
0
28-09-2015, ora 15:25
Psihoterapie Timisoara
Identitate neconfirmată
Psihoterapie Timisoara
Pot fi mai multe motive pentru care nu puteti dormi. Ar fi o idee sa discutati despre asta cu psihiatrul sau, poate chiar mai bine, sa faceti cateva sedinte de psihoterapie inainte de a apela la psihiatrie pentru problema cu somnul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul