Inseminare intrauterina

01-02-2016
Luci1913
Nu este medic/terapeut
Luci1913
Buna ziua, de doi ani încercam sa avem un bebeluşi fără nici un rezultat, la început am crezut ca sunt eu cauza, am făcut toate analizele posibile, ca apoi sa facem si o spermograma a care-i rezultat ne-a dezamăgit. Am facut doua inseminati farà nici o reusita. Am cerut o a doua părere si ne-au zis ca nu avem nici o şansa la inseminarea, ca le-am făcut degeaba, ca nu exista nici un spermatozoid normal si nici fiv nu se poate, as vrea sa îmi Spune-ţi si părerea dumneavoastră va rog din suflet, ce ne recomanda-ti. Astea sunt rezultatele spermogramei : volum sperma 3, 6ml, aspect sperma opalescent, timp de lichefiere 40 min, consistentă normala, ph 7, 5, concentraţie 15 mill/ml, Nr total de spermatozoizi ejaculat 54mil, mobilitate totala 22%, mobilitate progresiva 10%, NON progresivi 12%, imobili 78%, aglutinare absenta, morfologie 0% forme normale. Frecventi spermatozoizi ce prezintă alungirea cozii spermatice, relativ frecventi spermatozoizi cu cap alungit. Mulţumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul