Insarcinata sau nu?

15-02-2010
eminem0142001
Nu este medic/terapeut
eminem0142001
Am avut un contact sexual protejat(prezervativ) cu prietena mea dar dupa retragerea penisului am observat ca la baza penisului parca era putina sperma. Precizez ca nu am retras penisul imediat dupa ejaculare ci dupa ce erectia a mai pierdut din putere. Ea peste o saptamana va avea menstruatie. As vrea sa intreb care sunt sansele ca ea sa fi ramas insarcinata?
A doua intrebare: poate cineva ramane insarcinata si sa aiba menstruatie in acelasi timp in primele 2luni?
8 comentarii
0
16-02-2010, ora 13:41
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Sansele de a fi ramas insarcinata sunt foarte mici, ca sa nu spun inexistente. Acest lucru se explica prin faptul ca baza penisului ramane afara din vagin. In plus, probabil ca nu era in perioada fertila.
2. Da, se poate intampla menstruatie peste sarcina, dar foarte rar.
0
16-02-2010, ora 16:26
eminem0142001
Nu este medic/terapeut
eminem0142001
Multumesc pentru raspunsul prompt pe care ati dat..va doresc o zi buna
0
24-10-2010, ora 21:43
dorina80
Nu este medic/terapeut
dorina80
Buna ziua,
Am si eu o intrebare mi-a intarziat CM in jur de 2 saptamani si ceva ma dor sanii imi ard si urinez des. Am facut un test de sarcina iar prima liniuta se vede clar a doua se vede mai putin in sensul ca este mai subtire iar prima este mai groasa. Sunt insarcinata?
Va multumesc!
0
24-10-2010, ora 21:56
Aida87
Nu este medic/terapeut
Aida87
Folosesc AC Yasmin de 7 luni si pana acum nu am uitat nici o pastiluta, insa ieri am uitat sa iau pastila 5 din prima săptămâna, si mi am adus aminte a doua zi după 24 de ore, si am luat o împreuna cu cea de a 6, la ora obişnuita!insa in Ziua 2 am avut contact sexual iar după ce am uitat nu am mai avut! Spuneti mi va rog dacă exista posibilitatea de sarcina?
0
25-10-2010, ora 10:51
alice2010
Nu este medic/terapeut
alice2010
Buna ! As avea nevoie de un raspuns urgent pentru ca sunt stresata si panicata ! Trebuia sa imi vina ciclul pe data de 20 octombrie (tin sa precizez ca luna trecuta, septembrie mia venit pe data de 20, dupa ce in august imi venise pe data de 17) Dar in septembrie nu mam panicat ca mio intarziat 3 zile deoarece luna iulie si august mam aflat tot timpul sub tratament atat antibiotic, cat si alte pastile (asta din cauza ca am fost diagnosticata cu candida pe laringe) dar in septembrie nu am facut nici ul alt tratament si sunt deja 5 zile de cand imi intarzie...simptome am, ma dor sanii ! Tin sa precizez ca eu si prietenul meu avem o viata sexuala foarte activa, nu ne protejam dar el nu lasa niciodata in mine ! Exista posibilitatea sa fiu insarcinata ? Ce e de facut ??? Mii de multumiri, astept cu nerbadare raspuns
0
25-10-2010, ora 11:38
alice2010
Nu este medic/terapeut
alice2010
Vreau sa mai adaug ca pana acuma aveam ciclul cat de cat regulat (intarziere de maxim 2 - 3 zile) si inainte sa imi vin asimptomele imi erau asemanatoare cum sunt si acuma. Mie frica sa fac un test d sarcina !
0
25-10-2010, ora 11:49
alice2010
Nu este medic/terapeut
alice2010
Tin sa precizez si ca in timpul actului sexual nu a avut loc nici un fel de accident !
0
13-11-2010, ora 01:08
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Sunteti ceva de groaza! DAca va temeti atata de o sarcina, stati locului, ce va jucati cu focul?????
Daca va temeti de sarcina atata, de alte lucruri nu va temeti?
S-a dus intors lumea cu susul in jos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •