cum si unde se poate efectua un avort si despre costul acestuia

21-10-2009
miha_criss
Nu este medic/terapeut
miha_criss
Salut!as vrea informatii despre cum si unde se poate efectua un avort si despre costul acestuia.mi-a intarziat menstruatia timp de doua luni si am facut doua teste de sarcina dintre care unul a iesit pozitiv si unul negativ.urmatorul pas este o ecografie insa in cazul unui rezultat pozitiv as dori sa ma sfatuiti in privinta asta.nu stiu daca sa aleg un spital de stat sau un cabinet particular si nu stiu care ar fi costul unei consultatii si al unui avort..Multumesc
3 comentarii
0
22-10-2009, ora 13:02
L.D
Nu este medic/terapeut
L.D
buna eu am facut un avort tin sa-ti spun ca trb sa ai grija sa alegi un medic bun la stat costa taxa 1milion pt avort iar la particular 250de leisau ceva de genu depinde acum si de cabinetul respectiv, te-as indruma sa ceri anestezie totala LA SPITAL DE STAT intradevar te costa mai mult adik 250 taxa dar in schimb nu simti nk...osa ai dureri ca la menstruatie dupa, dar la taxa de 100de lei la stat cu anestezia locala crede-ma ca e foarte nasol avortul, asa am facut eu si simti absolut orice si te doare de mori nu vreau sa te sperii dar asta-i realitatea.deci dak nu esti sigura ca esti gravida osati spuna medicul care urmeaza sa-ti faca avortul ca-ti face un consult inainte sa stie sigur dak esti gravida, multe trecem prin asa ceva chiar dak nui bn pt sanatatea noastra dar mergem inainte sanatate!
0
23-10-2009, ora 09:27
miha_criss
Nu este medic/terapeut
miha_criss
iti multumesc pt raspuns.daca nu sunt insistenta, as dori sa stiu si care este durata adica daca ma interneaza sau nu si daca da pt cate zile?as opta pt un ptital de stat insa nu as vrea sa petrec prea mult timp pe acolo.multumesc.
0
15-01-2010, ora 19:29
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
Se face pe loc, pleci acasa in aceeasi zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •