Inrebare.va multumesc

19-04-2007
cristina_criss
Nu este medic/terapeut
cristina_criss
am si eu o intrebare.de obicei vb cu mama mea despre toate insa acuma mi se pare ciudat s-o intreb!ultima oara imi zicea ca pot sa ma contolez eu ca sa-mi dau seama daca sunt gravida( adik sa-mi introduc eu degetul si daca gasesc ceva rotund in interior cu o gaura si intra degetul acolo nu ramai gravida..si daca nu mai intra degetul ramai gravida)...stiti despre asa ceva??? ca am inteles ca asa isi dau seama si ginecologii...puteti sa-mi explicati mai multe??? multumesc mult
2 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
anda16
Nu este medic/terapeut
anda16
Ma faci sa rad, sunt curioasa cum o sa-ti dai tu seama daca esti insarcinata cand ai o sarcina de 5-6 saptamani numai introducandu-ti degetul in vagin. si medicii ginecologi cu experienta au nevoie de ajutorul ecografului ca sa poata spune asta. intradevar apar modificari la nivelul colului dar pot fi si alte cauze, nu ar fi mai simplu sa-ti faci un test de sarcina daca vrei sa afli daca esti sau nu insarcinata??
0
16-08-2007, ora 00:00
mihaelav
Nu este medic/terapeut
mihaelav
sunt insarcinata in 27saptamani, am diagnosticul colpita trichomoniazica si candidoza, vreau sa stiu daca trat.acesta imi face vreu rau:metronidazol 58tb(26 pt sot)1/6ore, flagyl 3 ovule, pimafucin6 ovule cate unul/zi seara;un alt medic mi-a dat doar clotrimazol crema deoarece aceste medicamente dau reactii adverse, afecteaza copilul cu ceva?primul copil e cu probleme de la suferinta la nastere si am mari retineri nu stiu ce sa fac?va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul