Injecţii intravitreene cu TRIAMCINOLON

25-03-2013
Luisa23
Nu este medic/terapeut
Luisa23
Buna ziua,
Am 23 de ani si acum 3 saptamani am inceput sa vad in ceata cu ochiul stang si cateodata ma si doare putin.
Am fost la oftalmolog unde m-i s-a explicat ca ceva lichid intraocular este foarte tulbure si nu se poate vedea fundul ochiului.Mi s-a recomandat Medrol si Injecţii intravitreene cu TRIAMCINOLON.
Ce parere aveti despre acestea?sunt eficiente?
E cineva care a facut acest tratament?
Va multumesc!
4 comentarii
0
09-04-2013, ora 16:10
DS4
Nu este medic/terapeut
DS4
Buna ziua, evident ca raspunsul este unul INFORMATIV deoarece NU sint medic
Va sugerez sa verificati acest subiect macar la inca un cabinet Oftalmologic perceput ca unul bun pe cit posibil ;injectiile au rostul lor dar fiind injectii efectuate deobicei ca si o interventie chirurgicala in sala de operatii este indicat sa fiti cit se poate de sigur ca ACESTA(sau poate altul) este tratamentul cel mai indicat.Sanatate!
0
09-04-2013, ora 19:32
Luisa23
Nu este medic/terapeut
Luisa23
Multumesc pentru raspuns.Luni am programare la o clinica din Szeged Ungaria.Au cea mai aperformanta aparatura, si medici buni.Abia astept sa aflu parerea lor.Cat despre aceste injectii am mai citit pe forum si nu sunt tocmai sigure, au efecte adeverse destul de urate, uneori poate duce chiar la orbire.
Oricum, sincer nici nu am curaj.
O sa revin cu cea de-a 2-a parere a medicilor.
Sanatate si dumneavoastra!
0
26-07-2013, ora 14:11
alexia.12
Nu este medic/terapeut
alexia.12
buna ziua, am o mare rugaminte daca se poate sa ma ajutati cu un nr.de telefon la clinica din Szeged pentru programare consultatie pentru cataracta.Va multumesc si va doresc numai bine!
0
09-08-2013, ora 18:57
Luisa23
Nu este medic/terapeut
Luisa23
http://www.klinkft.hu/
Aici gasiti adresa si numarul de telefon
Am fost si sunt foarte multumita, preturile sunt foarte bune la investigatii si doctorita e foarte priceputa.
Nici vorba de injectii cu triamcinolon...tot ce-mi trebuia erau ochelarii de protectie cu ceva dioptrii mai mari :)
Campul vizual iesise umpic neclar dar in rest a fost ok :)
Acolo esti tratat ca atare, iti dau importanta maxima indiferent ce natie esti.
Si plus de asta doctorita vorbeste perfect engleza :)
Adresa este Szeged, strada Koranyi Faszor numarul 10-11
Tellefon +3662545092 format din retele romanesti.
Recomand cu toata increderea!
Am vazut cazuri grave care s-au terminat neasteptat de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: