Injectii cu polidin

11-10-2007
Alinik
Nu este medic/terapeut
Alinik
Buna ziua,
Doresc sa raman insarcinata si am facut mai multe analize in acest sens. Am o anexita mai veche (inflamatie) si vreau sa fac niste injectii cu polidin. Daca raman insarcinata la 1-2 sapt. dupa ce fac injectiile, credeti ca afecteaza sarcina sau viitorul copil???
Multumesc anticipat!
5 comentarii
0
11-10-2007, ora 00:00
Miria
Nu este medic/terapeut
Miria
Pana iti va raspunde un medic, haide sa-ti raspund eu din ce stiu.
Nu afecteaza sarcina.
Unele femei, ca sa ramana insarcinate, chiar apeleaza la polidin.
0
11-10-2007, ora 00:00
Alinik
Nu este medic/terapeut
Alinik
Multumesc pt.raspuns, asa stiam si eu dar vroiam sa fiu sigura.
Am auzit ca polidinul este un vaccin si ca mai toate vaccinurile...sunt interzise in sarcina sau inainte de sarcina cu 3 luni, probabil ca polidinul este acceptat...??!
0
11-10-2007, ora 00:00
Miria
Nu este medic/terapeut
Miria
Eu stiam ca in sarcina este binevenit antigripalul.
0
30-05-2008, ora 00:00
alina79
Nu este medic/terapeut
alina79
AM INCERCAT 9 LUNI SA RAMAN GRAVIDA SI NU AM PUTUT SI MI-A ZIS O PRIETENA DE POLIDIN SI SA STITI CA E FFFF BUN.LA MINE A DAT REZULTATE.IN ZIUA CAND MIA VENIT CICLUL AM INCEPUT SA IL FAC SI AM FACUT 2 PE ZI TIMP DE 6 ZILE.DUPA CE LE-AM FACUT IN PRIMA LUNA, MI-A VENIT CICLUL SI IN A DOUA AM RAMAS SUNT FOARTE FERICITA MERITA SA INCERCATI SUNTEM 6 PERSOANE CARE L-AM PROBAT SI FUNCTIONEAZA
0
09-11-2009, ora 11:18
julia_14
Nu este medic/terapeut
julia_14
Buna ziua,
am facut polidin chiar la inceputul perioadei de ovulatie, 3 zile a cate 2 polidine.Ultimul ciclu a fost pe 27 octombrie, iar polidinul l-am inceput pe 5 noiembrie. Daca raman insarcinata, ce se intampla? Pot pastra copilul? Imi doresc f. mult un copil.
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •