Ingrasare+stres

04-08-2010
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Am luat anticonceptionale Yaz la recomandarea unui medic ginecolog, timp de 4 luni. Din pacate cred ca nu au fost bune pt corpul meu, deoarece nu am avut nici menstruatie (decat ffffff putina), iar in ultima perioada, pe langa faptul ca m-am ingrasat, sunt si fff nervoasa, plang, gasesc motive de cearta din orice...Le-am schimbat cu Yasmin, dar ce altceva as mai putea face pentru a-mi ameliora starile acestea?
Va multumesc!
1 comentarii
0
05-08-2010, ora 10:34
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna aceleasi probleme aveam sh eu cand am luat Yasmin (plangeam din orice sh sunt o fire care nu prea plange doar dak e ceva serios nu pt baieti... sh nici chef sa fac sex nu ma atragea)sh leam schimbat pe Yasminelle dar lafel.dupa vreo 3 luni leam schimbat pe mercilon sh sunt ok park nici nu leas lua nu mam ingrasat la ele nah am pofta sa mananc dar ma abtin.de la toare anticonceptionalele ai pofta chef sa mananci dar dak te abti sh mananci cum mancai inainte e ok.si eu mam ingrasat de la yasmin. dar cu mercilon sunt ok
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  •