Inflamatie vaginala cu mancarime!

30-08-2011
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
Buna, de cateva zile am inceput sa am niste mancarimi enorme in zona vaginala, la inceput am crezut ca este ceva trecator, dar a inceput sa persiste, pana cand am inceput sa observ ca labiia mica (buza mica) a vaginului (una doar) este umflata si cu o mica umflatura(ca o ciupercuta mica) care provoaca mancarimea, in viata mea nu am mai avut asa ceva...aveti vreo idee ce ar putea fii??
7 comentarii
0
30-08-2011, ora 10:46
viorica iancu
Nu este medic/terapeut
viorica iancu
Dute te rog la CONTROL ginecologic ca ai ciuperca sa te trateze cu crema de trei ori pe zi si spalaturi vaginale
0
01-09-2011, ora 15:48
Jessica:)
Nu este medic/terapeut
Jessica:)
De curând am aceleaşi simptome ca si Onlyme, doar ca fără coloreze. Labiile mici sunt inflamate si provoacă mancarime, chiar jeneaza la mers. Aveţi vreo idee??:-s
0
01-09-2011, ora 15:49
Jessica:)
Nu este medic/terapeut
Jessica:)
Ciuperca*
0
03-09-2011, ora 00:15
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
Locuiesc in Anglia si aici nu te trimit direct la doctor ginecologic, trebe sa mergi intai la medicul de familie, si cand am fost mi s-a spus ca sunt f ok, ce mi se intampla mie se intampla la orice fata si ca este normal...tin sa mentionez ca mancarimea a aparut dupa cateva zile dupa ce am fost la doctor, dar totusi, cred ca se putea detecta inainte de doctor..de data asta e imposibil sa nu vada nimic,
0
03-09-2011, ora 00:18
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
sinccer Jessica, iti propun sa mergi si tu la ginecolog..
0
06-09-2011, ora 20:26
asis
Nu este medic/terapeut
asis
si eu am patit la fel... eu m-am dat cu propolis de 3 ori pe zi o sap...si mi s-a vindecat.
0
22-07-2012, ora 15:08
Jessica:)
Nu este medic/terapeut
Jessica:)
Va multumesc!:) dar nu am mai fost pana acum, am 17 ani! :)) si nu prea stiu ce si cum:D :-s
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: