Inflamatie la amigdale

08-06-2015
POPA DANIEL
Nu este medic/terapeut
POPA DANIEL
Buna ziua si respect pentru ce faceti.
In data de 12 aprilie am simtit ca ma umflasem la amigdala stanga in gat, am fost la orl si mi-a spus ca este de la masele.Molarul 38 era cariat si aveam infectie la radacina.Dentistul ma trimis la chirurg care mi-a facut o extractie normala fara cusaturi.Precizez ca dureri nu am avut deloc nici cand aveam maseaua nici dupa extractie nu ma durut deloc.la molarul de minte dreapta jos am avut pericoronarita tratata cu antibiotic si la radiologie nu aveam infectie la acel molar.acum la 3 saptamani de la extractia molarului 38 inca am umflatura la amigdala stanga si un pic la cea dreapta.Ce este de facut?Mai astept sau trebuie sa merg iarasi la stomatologie/url?
Dupa extractie medicul mi-a spus sa iau doar antiimflamator fara antibiotic
6 comentarii
0
08-06-2015, ora 09:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca e cazul de ORL acum
am mai scris pe forum ca o inflmatie a amigdalelor poate sa apara si ca reactie iritativa ;la un reflux gastro-esofagian, alimente acre, acide, citrice..s.a
0
08-06-2015, ora 09:07
POPA DANIEL
Nu este medic/terapeut
POPA DANIEL
Va multumesc pentru raspuns.Atasez si niste poze daca este nevoie.Intradevar am avut cu putin timp inainte si balonari excesive cu eructii tot timpul si stari de voma in general noaptea care ma trezeau din somn.Nu am facut nici un tratament si vad ca acum nu mai am acele stari.
0
09-06-2015, ora 11:47
POPA DANIEL
Nu este medic/terapeut
POPA DANIEL
Buna ziua.Am ajuns astazi la orl si amigdalele nu sunt imflamate dar in schimb mi-a pus diagnosticul de faringita acuta granuloasa si mi-a dat sa fac foarte multe analize de laborator.
0
09-06-2015, ora 12:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este valabil ce am scris mai sus : ca faringitele sunt provocate si intretinute de un reflux gastro-esofagian si alimentatie incorecta
citeste ce am postat si faci consult gastrologie
0
22-06-2015, ora 11:17
POPA DANIEL
Nu este medic/terapeut
POPA DANIEL
Buna ziua domnu doctor.mi-au iesit analizele de laborator dar din pacate medicul care m-a trimis la analize este in concediu pana in 9 iulie.Am o rugaminte la dvs daca puteti citi dvs buletinul de analize ca sa stiu daca pot astepta pana vine medicul din concediu sau sa ma programez la alt medic.Multumesc
0
22-06-2015, ora 21:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la un medic de la gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.