Inflamatie a pielii de pe penis

21-05-2007
Mihailescu_andrei
Nu este medic/terapeut
Mihailescu_andrei
Dupa un act sexual sau o masturbare, mi se inflameaza extrem de mult pielea de pe penis.Mi se inflameaza sub forma de duluri, si imi trece greu, dupa o zi intreaga.Nu am mancarimi de nici un fel, nici usturimi.doar cu pielea de pe penis am problema.. :(
26 comentarii
0
21-05-2007, ora 00:00
Mihailescu_andrei
Nu este medic/terapeut
Mihailescu_andrei
M-am mai uitati pe cateva probleme ale altor nefericiti ca mine, dar spre deosebire de mare majoritate carora li se inflameaza doar pielea care acopera capul, mie mi se inflameaza toata pielea, de la inceput pana la sfarsit, si nu am problema cu crapaturi si cu incapacitatea decalotarii
0
21-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Pulverizeaza Aloe First (3-4 ori / zi) si Aloe Activator (2-3 ori / zi). Cel putin.
0
21-05-2007, ora 00:00
elena p
Nu este medic/terapeut
elena p
Va rog sa ma ajuati cu un sfat
Sunt insarcinata in 17 saptamani ;am avut o infectie urinara si am luat Ampicilina recomandata de doctor; Am vazut o emisiune la televizor in care era prezentat cazul unei fetite din Botosani care s-a nascut surda si mama ei zicea ca a luat Ampicilina pt infectie urinara.
Sunt foarte ingrijorata si de aceea va rog sa ma jutati cu un sfat ;
Multumesc mult de tot.
0
22-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu este demonstrata o legatura directa intre ampicilina si surditate asa cum este demonstrata in cazul aminoglicozidelor (gentamicina, streptomicina, kanamicina). Poate ca in cazul mamei din Botosani au fost alte cauze care au generat surditatea!
0
22-05-2007, ora 00:00
Mihailescu_andrei
Nu este medic/terapeut
Mihailescu_andrei
Multumesc DanV, dar nu am expus intreaga situatie asa cum trebuia:
In primul rand, eu m-am nascut cu hernie, si am facut o operatie la cateva luni in partea stanga si inca una in partea dreapta la 1 an.Doctorita i-a spus mamei sa mearga cu mine la cativa ani la doctor, ca voi avea probleme cu penisul, insa normal, mama nu a ascultat-o.Pana pe la 9 ani am avut preput(din cate am citit, caciulita respectiva), insa dupa aceea nu
mi se mai putea trage piele peste capul penisului, si de atunci pana la varsta asta(18 ani) am stat cu ea numai "belita" in pantaloni.Abia acum un an am observat ca am capul penisului ceva mai mare decat au alti baieti si m-am gandit ca de aceea nu mi se mai trage pielea peste cap.Din ce m-am documentat eu, multi doctori dau diagnostic gresit in legatura cu fimoza.Din ce am citit, cei care au fimoza, caciula li se transforma intr-un cerc alb, cartilaginos, si nu mai pot decalota.Eu nu am probleme de acest fel, doar ca la o "masturbare puternica" mi se umfla pielea (toata pielea, nu numai asa-zisul preput) de pe penis de zici ca nu e adevarat, si capata un aspect gelatinos.Am fost la urgenta ultima oara, si mi-a zis imediat ca am fimoza si ca sa vin peste o saptamana sa imi faca circumcizie.Eu sunt din craiova, iar marea majoritate a oamenilor de aici sunt parsivi si dezinteresati, multi doctori prescriu o operatie doar ca sa faca ei bani(chiar dak ai asigurare, si operatia ar trebui sa fie gratuita, aici fara sa dai bani la doctor nu scapi, altfel iti face ca ciomu).Din acest motiv ma hotarasem sa ma mai interesez despre problema mea, si am citit despre unguentele pe baza de steroizi, si alte tratamente.Eu nu am probleme cu o piele mai stramta, doar ca nu este pielea destul de lunga sa o trag peste cap, ca si cum as avea doar 2/3 din preput, sau doar jumatate, ca nu stiu sa estimez.Acum ca am expus problema asa cum terbuie, rog pe cei specializati, care stiu, nu pe cei care isi dau ca parerea, sa imi dea si mie un raspuns, ce sa fac:dak este tratament, sau trebuie sa fac circumcizia aia blestemata :|
0
23-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Imposibilitatea decalotarii penisului = fimoza. Imposibilitatea recalotarii (reacoperirii glandului) = parafimoza. Eu cred ca tu faci o parafimoza care se accentueaza in timpul erectiei. Daca este asa, ar trebui ca in erectie sa simti un inel fibros care stranguleza zona de sub gland (sub capul penisului). Se intampla acest lucru?
0
23-05-2007, ora 00:00
Mihailescu_andrei
Nu este medic/terapeut
Mihailescu_andrei
mi se umfla pielea de sub gland enorm de mult, cea care in mod normal ar trebui sa fie caciula, capata aspect de inel, dar nu uniform, de exemplu, mi se umfla cu aspect gelatinos cel mai mult partea superioara a pielii, apoi incepe sa se umfle pielea de sub gland, partea superioara este desumflata, iar pielea de sub gland este umflata la maxim.Nu inteleg conceptul de inel fibros.La mine pielea se face gelatinoasa, intradevar se
albeste putin, pentru ca se umfla si capata de 8 ori volumul initial, dar asa un inel fibros genul gura unui balon nu am si nici atunci nu fac asa ceva.Si, intradevar, pielea mi se umfla mai rau sub gland decat restul pielii de pe penis.
0
24-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Imi pare rau dar nu cred ca pot sa te ajut. Banuiesc ca cel mai bine te poate ajuta un chirurg. Du-te la Cluj-Napoca. Acolo doctorii sunt altfel decit in Craiova. In general refuza mita. Si au faima de doctori competenti.
0
24-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pana la urma se pare ca nu vei scapa de "circumcizia aia blestemata". Adreseaza-te unui seviciu de urologie din Bucuresti sau Cluj, daca in medicii din Craiova nu ai incredere. Succes!
0
27-05-2007, ora 00:00
Mihailescu_andrei
Nu este medic/terapeut
Mihailescu_andrei
:(( :(( :(( mama ei de treaba.
0
31-03-2010, ora 11:09
raffyunicatul
Nu este medic/terapeut
raffyunicatul
M'am trezit azi dimineata cu pielea din varful penisului umflata. ma mananca un pic si ma cam ustura .nu stiu de la ce...ultimul contact sexual...a fost protejat si in urma cu o sapt :). e prima data cand mi se intampla...
plus ca mai am de vreo cativa ani si din alea..papule perlate ale penisului :-?..de care nush cum sa scap.nu ma deranjeaza decat din punct de vedere estetic
0
04-04-2010, ora 09:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate fi vorba despre o dermatita de contact, o balanita, un sifilis, etc.
Este necesar un control dermatologic.
0
13-04-2010, ora 19:50
pepsy89
Nu este medic/terapeut
pepsy89
am si eu o problema... sambata am avut un contact sexual... si in ziua de luni pe la ora 4 am observat ca pielea care acopera "capul"penisului sa umflat si observ mici punctulete albe, si am mancarimi.. si imi vine sa ma scarpin ma puteti ajuta ? multumesc anticipat...
momentan nu am bani si imi e si rusine sa ma duc la un medic... imi puteti recomanda si la ce medic sa ma duc ? trebuie sa fie medic urolog ?
0
13-04-2010, ora 22:58
ubyalex
Nu este medic/terapeut
ubyalex
de duminica am niste mancarimi jos.e putin umflat...si am si niste scurgeri vaginale branzoase.precizez ca sambata am avut contact sexual.vreau si eu un sfat...ce as putea face?
0
20-04-2010, ora 21:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru pepsy89:
Poti merge si la urolog, insa mai simplu este sa pui niste comprese cu ser fiziologic timp de o ora, apoi faci pauza 2-3 ore, apoi repeti!
0
20-04-2010, ora 21:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ubyalex:
Contactul sexual l-ai avut cu pepsy89??
0
20-04-2010, ora 22:33
raffyunicatul
Nu este medic/terapeut
raffyunicatul
buna intrebare doctore ;)).si...cum scap de papulele alea perlate?.fara sa ma duc la doctor?.. :)
0
25-04-2010, ora 16:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In primul rand ca papulele perlate nu sunt o boala!
Daca vrei sa scapi de ele fara sa mergi la doctor, poti sa ti le arzi singur cu tigara sau cu un fier inrosit in foc. Succes !!
0
15-06-2010, ora 17:41
gaby_vasile
Nu este medic/terapeut
gaby_vasile
am o problema.am avut parte de sex mai agresiv si m'am ranit un pic...in sensul ca sub piele la penis mai jos de ata am o mica particica de piele umflata...e mica mica..ca un fel de cos si e rosu...nu ma deranjeaza decat cand incerc sa fac sex...ma ustura tare...o am de vreo 2 luni aproape si nu mai trece...de 2 zile ma dau cu crema de galbenele...are vreun efect oare?...ce ar trebui sa fac?..aparte sa vizitez un doctor bineinteles
0
19-07-2010, ora 13:10
lex312
Nu este medic/terapeut
lex312
problem!!!!. o mare problema. mam trezit de dim cu o parte a penisului unflata(este unflat cam 15% pe partea dreapta in in jurul capului.pielea.nu capul penisului.se simte putin disconfort).nu am mai avut probleme din astea pana acum. dak e vrun doctor pe aici. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
27-07-2010, ora 18:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru gaby_vasile:
"Aparte" sa vizitati un medic, dati cu galbenele in continuare !
0
27-07-2010, ora 18:56
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru lex312:
Cred ca ai avut un vis erotic!
0
10-01-2011, ora 11:53
pepsitwist
Nu este medic/terapeut
pepsitwist
Buna!As avea si eu o problema. M-am masturbat aseara cam mult si de dimineta m-am trezit cu pielea penisului umflata dar doar partea de sus , pielea capului.Mentionez ca am fost operat de fimoza cand am fost bebelas.Este prima data cand mi se intampla asa ceva.Vreau sa stiu daca e nevoie sa ma duc la un medic sa ma vada sau este ceva care o sa treaca.
0
08-08-2012, ora 15:31
Shreks
Nu este medic/terapeut
Shreks
Buna ziua,
As dori si eu ceva ajutor daca se poate.De curand am stors un cos de pe penis sau papula peniana cum i s-o spune (nu cunosc termenul medical) si problema este ca s-a umflat peste masura dupa o zi pe alta.Stiu, am procedat ca un neghiob... Am fost la medicul dermatolog si mi-a recomandat o crema (Fucidin H) insa nu da inapoi deloc umflatura/inflamatia. Imi puteti da un sfat sau o parere referitoare la problema mea...

Am atasat si o poza...
http://uploadimage.ro/images/34118436025343330968.jpg

Multumesc frumos.
0
25-01-2013, ora 10:35
geony_trouble
Nu este medic/terapeut
geony_trouble
buna ziua dargi colegi si stimati doctori !!
problema mea e urmatoarea :
Din tot ce am citit pe net si in agendele medicale nu am reusit sa aflu ce am eu.
Arata in felul urmator : apare ca o mica crapatura in piele de 3-4 mm de regula cat mai aproape de varful preputului pana la 1 cm de la varf mai inspre baza penisului foarte usturator si albicios pe marginea crapaturii nu raspunde la crema de galbenele dar raspunde la planta de aloe disparand disconfortul insa se inchide singura in mai multe zile.
Chiar daca dispare singura reapare, ceea ce inseamna ca nu se vindeca.
Asa ca apelez la dvs in special ii rog pe doctori: Ajutati-ma sa aflu ce am !!
0
19-07-2014, ora 02:24
gabrielynho01
Nu este medic/terapeut
gabrielynho01
Salutare am o problema la penis, varful penisului adica exact pe unde urinez este umflat si pe stanga si pe dreapta si umpic.mai jos la cativa mm unde se leaga "aţa" de cap e la fel mai umflat din cate am vazut penisurile normale nu arata asa.. Iar eu sunt asa de cand ma stiu, nu ma doare dar ma deranjeaza estetica.. Vreau sa stiu cu ce am de a face si cum pot trata..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.