Inflamatie, Dureri Preput

02-09-2015
Adrian Ady
Nu este medic/terapeut
Adrian Ady
Buna seara, anul trecut fiind 2014 in Septembrie, am avut un contact sexual eu fiind atunci virgin pana in momentul de fata.Toate bune si frumoase atunci nu am avut probleme dar acum de 1 luna a inceput sa apara pe penis o pata.. a fost putin dureroasa.Am fost la derma-venerolog unde mi-a spus ca este o alergie unde mi-a prescris Nidoflor.Aceea Pata a aparut in August.Am urmat acel tratament si dupa 1 saptamana am mers la control.Unde doctorul a vazut ca s-a vindecat partial..dar eu seara m-am spalat..cu apa si cu sapun unde am observat a doua zii cand m-am trezit ca aceea 'alergie' s-a agravant.de la o simpla pata la inflamarea preputului + pielii care il acopera asta fiind pe dinauntru, a curs sange de la acele rani + scurgeri de pe preput..de culoare alb-galbuie.Eu ma gandesc sa nu fie o candidoza sau mai rau sifilis.doamne fereste.Rog pe ce-i care au patit sau au avut sa ma ajute..Urmez un tratament el fiind Nidoflor + Compresa cu un preparat.. din ceva sulfat.Nu stiu exact ce..Unde am constatat..ca am facut aceea compresa azi si seara s-a umflat pielea ce acopera glandul.O seara placuta si un raspuns urgent va rog din suflet.Am doar 16 ani unde varsta e frageda.si viata merita traita.
1 comentarii
0
03-09-2015, ora 19:30
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mergeti inapoi la dermatolog.
Daca aveti parafimoza prezentati-va de urgenta intr-un serviciu de urologie sau UPU.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: