Inflamarea sinusurilor

23-06-2015
georgy2014
Nu este medic/terapeut
georgy2014
Buna ziua.De cateva zile am o durere de cap(deasupra sprancenelor)care se continua catre urechi si se duce in spate, deasupra cefei.Am facut o rafiografie Saf si mi-a spus ca am inflamate sinusurile.Am nasul foarte infundat care ma face sa trag aer adanc in piept ca sa iau aerul necesar.Pe langa durere am si ameteala si stare de greata si in fiecare dimineata curge nasul foarte tare pana spre dupa -amiaza.Pe langa aceste simptome, imi simt si mana grea.Spre seara toata durerea se lasa in spate la ceafa.Acum un an am urmat un tratament pentru anxietate...poate sa amplifice aceste stari?Am inceput sa iau ketoprofen.ce imi recomandati?va multumesc anticipat
3 comentarii
0
23-06-2015, ora 23:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult maine la Neurologie, ORL..si stomatolog daca e cazul
0
24-06-2015, ora 23:28
Jjenny87
Nu este medic/terapeut
Jjenny87
Buna ziua in urma unui control mi sa depistat sinus maxilar.tin sa precizez ça am dureri de gat.spate temple deasupra nasului si ô durere de cap insuportabila(datorita dureri de cap am depistat sinusul).intrebarea mea ce analize trebuie sa fac.deoarece eu in romania vin pentru scurte perioade si nu vreau sa ma plomb aiurea prin spitale
.Acum 3 luni mi à depistat sinus maxilar nu am mai avut probleme de atunci si pana acum ô saptamana si de ô saptamana ma confrunt zi de zi cu dureri groaznice am fost la stomatolog am ô masea de minte ce trebuie scoasa dar aveam infectie si nu à putut.imi lacrimeaza si ochii. A ramas sa ô scot cand ma reintorc. Spune ti cat de grav este si care Ar fi pasii ce trebuiesc urmati.multumesc
0
25-06-2015, ora 14:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ordinea corect
stomatolog
ORL
neurologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.