Inflamare ciudata

17-02-2007
Marius0000
Nu este medic/terapeut
Marius0000
Cam cu un an in urma mi-au aparut un fel de cosuri (seamana mai mult cu negi ca forma, rezumanduse doar la pelicula cosului si au un diametru de 1-2mm si o culoare rosie accentuata) pe piept si in zuna apropiata sexului (abdomen si picior ne atingand nici penisul nici scrotul). Aceste bubite nu deranjeaza in general doar cand le frec devin sensibile si provoaca senzatia de mancarime.

In momentul de fata cele de pe piept au disparut si au ramas doar cateva in partea dreapta pe abdomen in apropierea sexului. Acum 3 zile am rupt una dintre aceste bubite si s-a infectat (ca un cos) provocand o inrosire de 1cm cu un centru de 3mm alb si plin cu puroi.

A doua zi dimineata am simtit o inflamare (un fel de nodul) in interiorul coapsei drepte (in zona arterei) care nu doare, dar la atingere e foarte sensibila. Presupun ca este o reactie la infectia precedenta.

Mai adaug ca acum o saptamana mi-a aparut o unflatura de culoarea pieli (seamana cu cele demai sus) de 2mm pe exteriorul preputului in partea dreapta. Aceasta umflatura este sensibila la atingere.

Ce puteti sa imi spuneti despre aceasta inflamare?
1 comentarii
0
18-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca faci o infectie a radacinii firului de par (foliculita), dar trebuie sa te vada un medic dermatolog pentru a-ti preciza cel mai adecvat tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.