Infierbanta mainile seara

06-06-2012
dc55
Nu este medic/terapeut
dc55
De cateva zile in timp ce stau in pat si incerc sa adorm mi se incalzesc mainile de la incheietura destul de tare, ma incomodeaza si le tot misc sa-mi treaca, cand le tin pe loc iara incep sa se incalzeasca
am patit si la talpa picioarelor cand a inceput dar acum simt doar la maini, nu observ umflaturi/vene umflate sau culoare diferita a mainii, doar simt ca se infierbanta, ce credeti ca ar putea fi?
3 comentarii
0
07-06-2012, ora 00:57
Me-44
Nu este medic/terapeut
Me-44
E posibil ca pe timpul zilei sa acumulati o tensiune psihica ce incearca sa se detenioneze in perioada adormirii cand mintea si trupul incearca sa se relaxeze pregatindu-se pt somn. Exista si posibile cauze neurologice deci, cu regret, va recomand totusi un examen de specialitate.
0
07-06-2012, ora 10:14
dc55
Nu este medic/terapeut
dc55
adevarul e ca am niste probleme in viata sentimentala, nu m-am gandit ca ar avea legatura
totusi ar trebui sa-mi fac un control sau sa astept sa treaca?
0
12-06-2012, ora 23:35
Me-44
Nu este medic/terapeut
Me-44
Cauzele psihologice si cele fiziologice sunt uneori identice. Mergeti la medic. Daca totul e ok fiziologic, atunci incercati sa rezolvati problemele sentimentale. Multi oameni se plang de simptome fizice desi analizele medicale arata ca e totul ok fiziologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.