Infecţie dinte

06-11-2015
Ileana83
Nu este medic/terapeut
Ileana83
Acum 6 luni miam pus o proteză fixa de ceramica în partea de sus de 9 bucăţi.
La 5 dinţi am avut infecţie şi am făcut rezecţie apicală şi mia fost eliminate toate focarele de infecţie miau fost pusi pivotii şi apoi miau cimentat lucrarea.
Toate bune până acum câteva zile când mia apărut o umflătură la un dinte şi mă cam doare nu rău dar e durere supărătoare.
Am sunat medicul care ma operat şi mia zis să iau amoxacilina de 1000mg timp de 6 zile, iau de două zile şi încă aceea umflătură nu îmi dispare şi durearea o am aceeasi.
Mie frică să nu ajung la operaţie
2 comentarii
0
06-11-2015, ora 23:03
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara! Trebuie facuta o radiografie pentru a analiza situatia actuala si luata o decizie. Amoxicilina va va ajuta in perioada aceasa, dar trebuie facut un tratament local ( rezectie-operatie, extractie, tratament de canal mai bun ).
0
07-11-2015, ora 20:07
Ileana83
Nu este medic/terapeut
Ileana83
Se poate face rezecţie de două ori la acelaşi dinte?
Problema e ca e dintele de legătură şi are pus şi pivot.
Şi nu vreau să pierd lucrarea are doar 6 luni şi ma costat mulţi bani.
Cum am fost operată la toţi dinţi mi să înlăturat toate focarele de infecţie de unde altă infecţie?
Am 2zile de când iau amoxacilina şi încă nu mi să dus inflamaţia care oo simţ şi presiunea de la dinte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul