Infectii repetate - ce e de facut?

31-08-2013
roxanacristina
Nu este medic/terapeut
roxanacristina
Problemele mele au inceput acum vreo 7-8 ani.Nenumarate infectii in gat, din ce in ce mai apropiate ca interval.Mi s-au facut nenumarate exudate si aslo, nimic nefiind in neregula.Dupa ce am luat o multime de atibiotice, ajusesem sa iau di n 2 in 2 saptamani, am scos amigdalele.la vreo luna dupa operatie, durerile de gat au reaparut, numai ca acum fiind usurele, treceau cu cateva pastile de supt.incet incet au inceput sa apara tot mai des dureri si care incepeau sa nu mai treaca asa usor..ci numai cu antiinflamatoare si/sau atibiotice.acum am ajuns la 'performanta' de a lua pastile lunar.am fost la nenumarati doctori, nimeni nu imi poate spune ce am.Am probleme cu fierea si cu stomacul, asta tot de la atatea pastile luate.am fost si la un medic gastro, nu am reflux gastro.nu mai stiu ce sa fac.am ajuns la capatul puterilor.am facut si RRA in urma atator infectii.de 1 luna am tot luat antibiotice, antiinflamatore, zeci de pastilute de supt.dupa ce termin tratametul in 24 ore incepe iar durerea de gat, la care daca nu incep sa iau pastile, fac febra, ceea ce indica infectie..ultimul medic la care am fost mi-a spus ca in lipsa amigdalelor palatine mi s-ar fi dezvoltat cele linguale.si asta ce inseama, ce e de facut?ce anume duce la infectiile astea repetate?lunar stau cu sacosica de pastile dupa mine, pt gat si totodata pt stomac, nu mai stiu unde sa ma duc, ce sa mai fac.sunt disperata si cu moralul la pamant.Eu sunt din Galati.Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, ceva..orice...va multumesc
1 comentarii
0
31-08-2013, ora 22:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci cateva poze cu gatul.. unde sa se vada bine peretele posterior a faringelui
trimiti pozele pe adresa mea personala pe hotmail
o gasesti pe orlpascani.ro
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.