Infectie urinara sau alta problema?

21-10-2010
carmin23
Nu este medic/terapeut
carmin23
Buna ziua!

Acum aproximativ o luna am inceput sa simt o usturime la urinare..Dupa 2 saptamani intr-o dimineata mi s-a parut ca urina se colorase spre rosu (hematurie) moment in care m-am alarmat. Am fost la medicul de familie, mi-a prescris un tratament pe care l-am urmat, si problemele au disparut. Apoi am facut un test de urina si o ecografie. Sumarul de urina arata ca nu am probleme, nu am sange in urina si nici o infectie. Ecografia din pacate nu am stiut ca trebuia facuta cu vezica plina, motiv pentru care a iesit neconcludenta in ce priveste vezica (rinichii au iesit bine eliminand posibilitatea unei pietre la rinichi). Nu mai am probleme, doamna doctor mi-a spus ca a fost o cistita si a trecut, dar ma ingrijoreaza ce am citit pe internet referitor la cancerul de vezica urinara ce are exact aceleasi simptome. Luand antibioticele prescrise as fi putut anula orice semne din urina, astfel incat ea sa iasa ok? Ar trebui sa continui sa fiu ingrijorat de posibilitatea unui diagnostic gresit? Mentionez ca am 23 de ani si nu sunt fumator.
2 comentarii
0
22-10-2010, ora 15:41
adrianasshop
Nu este medic/terapeut
adrianasshop
stai linistit ca nu ai nimic.
daca aveai ceva persistau simpotemele:)
eu ma chinui de ani de zile cu infectii urinare si nu scap de ele..
0
22-10-2010, ora 18:25
carmin23
Nu este medic/terapeut
carmin23
mersi de raspuns Adriana. Problema e ca la fete cistita e mult mai comuna decat la baieti de asta m-am speriat mai tare de ceea ce am patit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.