Infectie urinara in sarcina de 37 de saptamani, daca nu se trateaza, se intampla ceva?

02-11-2012
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
' Buna ziua, sunt gravida in 37 de saptamani si saptamana trecuta am facut analizele, toate bune dar la urina mi-a iesit ca as avea ceva cred. nu stiu sa interpretez iar la medic cand am fost am uitat sa i le arat:)), mi-a zis ca pot naste saptanana viitoare dupa cum arata bebe, deci nu l-am mai deranjat... dar acum stau cu stress...
daca totusi e vorba de o infectie urinara, pot sa o tratez dupa ce nasc? avand in vedere ca eu nu am nici un simptom acum, nu ma doare nimic, nu ma ustura, nu nimic! doar ca fac pipi des, la fiecare 2 ore.dar am pus pe seama sarcinii ca ma apasa pe vezica...mentionez ca infectia ar fi proaspata ca la 7 luni de sarcina analizele au iesit perfecte..deci presupun ca nu are mai mult de o luna de zile;))

rezultatele mele:

[i]Sumar de urina
Densitate urinara - 1011 1015-1025
PH - 6.5 5 - 7
Leucocite. - 500 Negativ (25/µL)
Nitriti. - Negativ Negativ
Proteine - - Negativ Negativ (15 mg/dl)
Glucoza - - Normal Normal (50 mg/dl)
Corpi cetonici - Negativ Negativ (10 mg/dl)
Urobilinogen - - Normal Normal (2 mg/dl)
Bilirubina - - Negativ Negativ (0.5 mg/dl)
Hematii - - Negativ Negativ (10/µL)
Sediment urinar- - Foarte frecvente celule epiteliale plate si rotunde#x0D;Foarte frecvente leucocite #x0D; Urina contaminata cu secretie vaginala#x0D;

Microbiologie

Urocultura Bacteriurie 1000 UFC/mL (fara semnificatie clinica)'[/i]
1 comentarii
0
02-11-2012, ora 11:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Nu te mai stresa,
indreapta-ti gandurile DOAR pt nastere.
sau
ca sa stai linistita,
suna dr de familie.
Nastere usoara!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Saptamana 37
  • Cistita în timpul sarcinii
  •